آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56908
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 11:0
تعداد بازدید : 917

فرصتی برای معرفی توانمندی فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

آغاز ثبت نام نمایشگاه هفته ICT پارسی زبانان

ثبت نام در نمایشگاه جانبی همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان آغاز شد.


فناوران
- سهیل مظلوم مدیر برگزاری این رویداد جهانی با اعلام این خبر گفت: همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان با محور اصلی «اینترنت، پیشران توسعه اقتصادی» در موضوعات متعدد از جمله امنیت و حریم خصوصی، نقش دولت در توسعه اینترنت، روندهای فناوری، محتوای پارسی، وضعیت ایران بعد از لغو تحریم و انتظارات جوانان، 8 و 9 شهریور ماه با هماهنگی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و انجمن تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عرب (اجمع) در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.
وی افزود: بخش نمایشگاه یکی از برنامه های مهم و اصلی این اجلاس است که با توجه به حضور گسترده مخاطبان و فعالان فناوری اطلاعات ارتباطات ایران و جهان، فرصتی طلایی برای معرفی خدمات و کالاهای ایرانی است.
مدیر برگزاری همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان با بیان این که این نمایشگاه ظرفیت ثبت نام بیش از 60 شرکت را در فضایی حدود 2500 متر مربع دارد، گفت: علاقه مندان و شرکت های متقاضی باید تا پایان وقت اداری روز سه شنبه چهارم شهریورماه  برای رزرو غرفه اقدام کنند.
مظلوم در مورد به برگزاری نشست های تخصصی همزمان با این رویداد گفت: برگزاری نمایشگاه، مکمل همه این اتفاقات است و بر بار علمی این همایش خواهد افزود. همان گونه که در تمام جهان همایش ها و سمینارهای علمی با پیش بینی یک بخش نمایشگاهی قوت و قوام می گیرد در این اجلاس بین المللی نیز تلاش می شود ظرفیت های عملی و ابتکاری فناوری اطلاعات در قالب نمایشگاه هدف گذاری و عرضه شود تا چهره های شاخص و بین المللی مدعو، بتوانند حاصل دستاوردهای پارسی زبانان را نیز مشاهده کرده و با قدرت و توان اجرایی آنان آشنا شوند.
وی افزود: برگزاری نشست انجمن راهبری اینترنت پارسی زبانان (Persian IGF) و انجمن فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو اکو با حضور گسترده مهمانان خارجی که در جمع آنان کسانی چون وزیران فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه، رییس آیکان و "وینتون سرف" (پدر اینترنت) نیز حضور دارند، بدون شک جمع کثیری از صاحبان ایده و نوآوری را جذب و جلب خواهد کرد. حضور در نمایشگاه نیز در کنار این رویدادها، می تواند فعالان و علاقه مندان گمنام را نیز به بازار بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات جهانی
ملحق کند.
مظلوم افزود: بدون شک با توجه به سرعت فزاینده تغییرات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، آینده این صنعت از آن همین خلاقیت ها خواهد بود.
وی هم چنین ابراز امیدواری کرد: با برگزاری یک نمایشگاه جامع و قدرتمند در کنار این همایش، بتوان ظرفیت های وسیع فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران را به بازار جهانی معرفی کرد.
براساس این گزارش، برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در نمایشگاه می توانید به سایت رسمی  همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان به نشانی pictweek.ir مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :