آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56914
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 11:18
تعداد بازدید : 875

دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

نمایشگاهی برای معرفی بی رسانه ها

سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: رویکردمان در این نمایشگاه متفاوت از نمایشگاه فناوری اطلاعات وزارت ارشاد است چراکه آنها نگاه شان کاسب کارانه و درآمدزایی است درحالی که ما به درآمدزایی فکر نمی کنیم بلکه تبلیغات رسانه هایی هستیم که تاکنون رسانه ای برای معرفی نداشتند.


ایکنا - محمد خراسانی زاده گفت: این جشنواره به نوعی تریبونی برای بی تریبون هاست و برای کسانی است که شاید تاکنون نتوانسته اند خود را معرفی کنند و جایی در این زمینه نداشته اند.
وی افزود: مسوولان بخش های مختلف نمایشگاه کسانی هستند که خودشان مؤسسه دارند و به نوعی به صورت مستقیم با این مسایل درگیر هستند.

 حامیان نمایشگاه
خراسانی زاده گفت: حزب اله سایبر، انجمن بازی سازان انقلاب اسلامی، مجمع فعالان رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی(فرا) از جمله تشکل های مهمی است که ما را در برگز  اری این نمایشگاه یاری رسانده اند.

 بخش های نمایشگاه
وی گفت: نمایشگاه در دو بخش اصلی و جانبی برگزار می شود که بخش های اصلی شامل بین الملل، رسانه های برخط، نشر دیجیتال، بازی و انیمیشن و فناوری اطلاعات و بخش های جانبی شامل دیجیتال در آینه هنر، کارگاه ها و نشست ها، فرصت ها و تهدیدها، واقعیت افزوده، کودک و نوجوان است.
وی گفت: فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، کویت، بحرین، افغانستان، پاکستان، ترکیه، هند، آذربایجان و ترکمنستان از جمله کشورهایی هستند که در این دوره از نمایشگاه حضور دارند.
خراسانی زاده گفت: دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی از یکم تا هفتم شهریورماه در سالن های نمایشگاه بوستان گفت وگو از ساعت 10 تا 21 برگزار می شود.

 رویکردهای غیردینی در بدنه وزارت ارشاد
سخنگوی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه رویکردهای غیردینی در بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که هیچ یک از مؤسسات دیجیتال انقلاب اسلامی حاضر نیستند در آن نمایشگاه فناوری اطلاعات باشند. البته در وزارتخانه افراد انقلابی هم هستند و کارهایی را هم انجام داده اند و نمی توان این کارها را نادیده گرفت، حتی شخص وزیر هم نگاه انقلابی دارد اما متأسفانه در درون هم شاهد اقدامات غیرانقلابی هم هستیم.

 اولین نمایشگاه ایده آل نبود
وی گفت: دوره اول نمایشگاه، ایده آل نبود و با مشکلات بسیاری روبرو بودیم. نبود وسیله گرمایشی در مصلی در آن فصل زمستان، به دلیل نداشتن بودجه مناسب بود چرا که برای وسیله گرمایشی از ما اعتبار مضاعفی را درخواست کرده بودند که از توان مان خارج بود. شاید نمایشگاه با حمایت های حاکمیتی همراه بود اما تصیم و اجرا توسط مردم محقق شده بود.خراسانی زاده در پاسخ به این سوال که چرا بخشی از نمایشگاه فناوری اطلاعات به رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی اختصاص داده نشد تا کمی شاهد صرفه جویی باشیم، گفت: ما زمانی که برای برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی برنامه ریزی کرده بودیم که خبری از برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات نبود. به هرحال ما برنامه ریزی ها را انجام داده بودیم و نمی توانستیم با آنها تلفیق کنیم. همچنین فناوری اطلاعات با رسانه های دیجیتال در یک بستر نمی گنجد.وی ادامه داد: حجم فعالیت ها آنقدر زیاد است که اگر بخواهیم حتی بخشی از آن را نمایش دهیم، نیازمند نمایشگاه مستقلی هستیم. همچنین رویکردمان در این نمایشگاه متفاوت از نمایشگاه فناوری اطلاعات است چراکه آنها نگاه شان کاسب کارانه و درآمدزایی است درحالی که ما به درآمدزایی فکر نمی کنیم بلکه تبلیغات رسانه هایی هستیم که تاکنون رسانه ای برای معرفی نداشتند. البته ممکن است که بخشی از مؤسساتی که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب حضور دارند، در نمایشگاه فناوری اطلاعات هم باشند.

 زمان ثبت نام
سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: زمان ثبت نام در نمایشگاه، 25 مردادماه به پایان می رسد و ما از آن زمان مؤسسات ثبت نامی را بررسی خواهیم کرد اما به هرحال تنها برای 300 مجموعه ظرفیت پذیرش را خواهیم داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :