آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56928
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 11:44
تعداد بازدید : 623

ذخیره سازی اطلاعات شخصی با امکان حفاظت در برابر معایب فیزیکی

با افزایش روزافزون حجم اطلاعات شخصی، کاربرد سیستم های ذخیره سازی از سازمان های بزرگ به مصارف خانگی نیز راه پیدا کرده و جدیدترین سیستم ذخیره سازی با بهره گیری از فناوری حفظ اطلاعات در برابر معایب فیزیکی تولید شده است.


 خبرگزاری فارس- با افزایش روز افزون حجم اطلاعات در سال های اخیر، اکنون هر فرد دارای حجم زیادی از داده های شخصی، فایل های متنی و تصویری و برنامه های کاربردی است و راهکارهای ذخیره سازی امن اطلاعات شخصی یکی از تقاضاهای جدید کاربران است.
در این راستا تولیدکنندگان سیستم های ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات، علاوه بر پاسخ گویی به نیازهای سازمان ها و بنگاه های بزرگ، بر تولید سیستم های ذخیره سازی ویژه کاربران خانگی نیز متمرکز شده اند.
اخیرا کمپانی تایوانی دکاس (Thecus) که در تولید تجهیزات ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات فعالیت دارد، جدیدترین سیستم ویژه کاربردهای خانگی و کسب و کارهای کوچک را عرضه کرده است.
در این سیستم که براساس راهکارهای ذخیره سازی در اندازه کوچک، طراحی شده کاربران خانگی می توانند با هزینه پایین، امنیت اطلاعات خود را تضمین کنند.
علاوه بر حفاظت نرم افزاری به وسیله آنتی ویروس، در این سیستم با استفاده از فناوری RAID از داده ها در برابر بروز معایب فیزیکی محفاظت می شود. با این فناوری در صورت عملکرد نادرست و معیوب شدن یکی از هاردهای دستگاه، اطلاعات هارد معیوب روی هارد جایگزینی بازنویسی و اطلاعات حفظ می شود.
همچنین قابلیت اتصال مستقیم با تلویزیون های خانگی توسط خروجی HDMI برای نمایش فیلم، عکس و موزیک، روش کار با سیستم را برای کاربران خانگی آسان کرده است.
اتصال انواع تجهیزات دیجیتال از جمله دوربین ، تلفن های هوشمند (اندروید و IOS)، هارد اکسترنال، ارتباط از طریق اینترنت و دسترسی به اطلاعات از راه دور، از دیگر قالبیت های این سیستم ذخیره سازی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :