آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56934
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 11:59
تعداد بازدید : 686

راه اندازی بارنامه الکترونیکی کالا درگمرک بوشهر

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: بارنامه (مانیفست) الکترونیکی کالا درگمرک این بندر با هدف کاهش تشریفات مربوط به ترخیص و خروج کالا از گمرک راه اندازی شد.

ایرنا - احمد پورحیدر افزود: بارنامه الکترونیکی برای پوشش دادن مراحل ورود کالا به گمرک و امکان انطباق اطلاعات مندرج درمانیفست با اظهارنامه و جلوگیری از تهیه اظهار نامه های سرگردان مورد استفاده قرارمی گیرد.
وی اضافه کرد: افزایش کارآیی و بهره وری از جمله دستاوردهای مانفیست الکترونیکی است که برای بالا بردن کارآیی سیستم و اجتناب از ورود اطلاعات مجدد بارنامه و مانیفست، اطلاعات مورد نظر به صورت فایل دریافت می شود.
ناظر گمرکات استان بوشهر یادآورشد: امکان ارسال اطلاعات مانیفست و بارنامه بلافاصله پس از بسته شدن آن از هر نقطه ای از جهان از جمله دستاوردهای این پروژه است.
وی گفت: دسترسی به اینترنت، تطبیق خودکار اطلاعات با اظهارنامه مربوط و اخطار در مورد مغایرت ها، تسویه خودکار اطلاعات کالای ترخیص شده، نگهداری اطلاعات همه بارنامه های گمرکی و امکان مشاهده بارنامه در سیستم هوشمند ورود و خروج کالا از دیگر مزایای مانیفست الکترونیکی است.
پورحیدر با بیان این که کالاها به محض حمل به صورت الکترونیکی به مقصد ارسال می شود افزود: با اجرای این سیستم به محض حرکت وسیله حامل کالا از مبدا تا قبل از رسیدن به مقصد، ورود اطلاعات و مشخصات کالاها به صورت الکترونیکی به گمرک ارسال و در پایگاههای اطلاعاتی گمرک ثبت می شود.
وی بیان کرد: پس از رسیدن کالا به مقصد، گمرک با دریافت مانیفست کاغذی از صاحب کالا نسبت به ادامه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا اقدام می کند و با توجه به آن که قبل از ورود کالا مراحل ورود اطلاعات انجام شده در صورت داشتن مجوزهای لازم و انطباق اسناد، تشریفات مربوط در زودترین زمان ممکن انجام می شود و کالا در اسرع وقت ترخیص می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :