آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56965
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 13:14
تعداد بازدید : 920

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه:

فروش محصول در نمایشگاه ایران تبلکس و ایران اپکس ممنوع است

دومین نمایشگاه تبلت، نوت بوک ( Iran Tablex 2014)، به همراه اولین نمایشگاه اپلیکیشن موبایل، و سیستم های هوشمند( Iran Appex 2014 ) دیروز 14 مرداد درهایش را به سوی بازدیدکنندگان گشود. این نمایشگاه ا ز ساعت 10 صبح تا 8 شب، در محل نمایشگاهی مصلی جنوبی تهران برپاست و بازدیدکنندگان می توانند با جدیدترین محصولات در زمینه نوت بوک، موبایل و تبلت آشنا شوند. به گفته مدیرعامل شرکت آرانو و رییس ستاد برگزاری نمایشگاه ایران تبلکس و ایران اپکس، هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه ایران تبلکس، معرفی متخصصان و فعالان صنعت در حوزه محصولات پرتابل از قبیل تبلت، نوت بوک و اسمارت فون در ایران و ایجاد فرصت برای ارتباط موثر بین بازدیدکنندگان و مشارکت‎کنندگان و همچنین تشویق تولیدکنندگان ایرانی برای انتقال فناوری‎های مرتبط به کشور و ایجاد رقابت پویا در این زمینه است. گفت‎و‎گوی فناوران با فریبا خاک‎زاد را در ادامه می خوانید.


 چرا تصمیم گرفتید در کنار نمایشگاه ایران تبلکس، امسال نمایشگاه ایران اپکس را نیز برگزار کنید؟
در ارتباط با اولین نمایشگاه ایران اپکس، از آنجا که سال گذشته شرکت‎ها و اپ استورهای ایرانی در نمایشگاه ما حضور داشتند، امسال این موضوع برای اولین بار به صورت جدی و در قالب نمایشگاه ارایه شد، هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه  معرفی افراد و شرکت های فعال در حوزه طراحی نرم افزار و اپلیکیشن با توجه به سیستم عامل های مختلف اندروید، ویندوز و ios است و در کنار آن، ایجاد زمینه ای برای تعامل بیشتر این صنف با علاقمندان و مشتریان خود و افزایش دانش عمومی و تخصصی در زمینه نرم افزارهای مختلف موبایل، تبلت و سیستم های هوشمند، ایجاد بستر مناسب برای شناسایی و تجاری سازی ایده‎ها، بررسی چالش‎ها، موانع و فرصت‎های موجود در صنعت طراحی نرم‎افزارهای کاربردی،  تبادل نظرات، ایده‎ها و تجربیات فعالان صنعت، متخصصین و پژوهشگران است.
 با توجه به برگزاري نمايشگاه‎هايي چون الكامپ، ضرورت برگزاري اين نمايشگاه چيست؟ در واقع اين نمايشگاه چقدر به توسعه بازار اين محصولات كمك مي‎كند؟
این نمایشگاه به صورت کاملا تخصصی در حوزه کامپیوترها و محصولات هوشمند قابل حمل( پرتابل) و تجهیزات مربوط به آنها برگزار شده  و در واقع بخش بسیار کوچکی از صنعت بزرگ کامپیوتر است که در نمایشگاه های الکامپ و موارد مشابه آن ارایه می‎شود. مسلما با توجه به تعداد محدود گروه‎های کالایی در این نمایشگاه، مقیاسی کوچک اما مخاطبی خاص برای آن پیش‎بینی شده است. در نتیجه پیشرفت‎های روز و تغییرات مرتبط با این حوزه، به صورت یکجا و کاملا تخصصی به علاقمندان و مخاطبان معرفی و ارایه می‎شود. این موضوع در بخش اپلیکیشن هم به همین صورت است و موجب یکپارچگی حضور فعالان این حوزه می‎شود به خصوص که بخش عمده طراحان اپلیکیشن کشور را افراد حقیقی تشکیل می‎دهد.
 استقبال شركت‎ها براي حضور در نمايشگاه نسبت به سال گذشته بیشتر شده است؟
سال گذشته شاهد حضور برندهای جوانتر در نمایشگاه بودیم ولی امسال برندهای قدیمی تر هم استقبال خوبی از نمایشگاه داشته اند و حمایت خود را از ایران تبلکس و ایران اپکس اعلام کرده اند. امیدوارم در سالهای آینده هم شاید حضور همه فعالان گروه کالایی در این
 نمایشگاه باشیم.
 آيا در اين نمايشگاه فروش هم داريد؟
خیر. نمایشگاه ایران تبلکس و ایران اپکس با روال  سایرنمایشگاه‎های بین‎المللی برگزار می‎شود و در این نمایشگاه فروش مستقیم وجود ندارد. هدف ما صرفا ایجاد فضایی برای معرفی کالاها و برندهای مختلف است. گرچه مانند همه نمایشگاه‎های بین‎المللی، شرکت‎ها می‎توانند به بازدیدکنندگان خود، ترفیعات و کوپن خرید از فروشگاه‎های خود را ارایه دهند. در نهایت همه نمایشگاه‎ها با هدف توسعه اقتصادی، انعقاد قراردادهای مختلف و بهبود شرایط بازار برگزار می شود.
 دلیل اینکه مصلي را براي برگزاري نمايشگاه انتخاب كرده‎ايد، چیست و بفرماييد هزينه متراژ غرفه‎ها چگونه محاسبه مي‎شود؟
نمایشگاه ایران تبلکس سال گذشته در قالب جشنواره و در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران و به صورت ریالی برگزار شد. با توجه به این که امسال، شرکت آرانو درخواست برگزاری این جشنواره را در قالب نمایشگاه بین المللی به سازمان اعلام کرد و طبیعتا قیمت ها نیز باید بر اساس ارزی و ریالی برای محصولات خارجی محاسبه شود، باتوجه به این که نمایشگاه ایران تبلکس، ذاتا شامل محصولات خارجی است و شرایط اقتصادی این صنعت هم بسیار حایز اهمیت است، مصلی گزینه مناسبی برای برگزاری این نمایشگاه بود و ما تمام تعرفه‎ها را به صورت ریالی به مشتریان اعلام کرده ایم.
 آيا مردادماه زمان خوبي براي برگزاري نمايشگاه است يا درنظر داريد سال هاي آينده در زمان و مكان ديگري برگزار كنيد؟
با توجه به این که مرداد، فاصله بین تعطیلی مدارس و دانشگاه‎ها است بخش زیادی از مخاطبان این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای شرکت در این نمایشگاه را خواهند داشت. به خصوص که ساعت بازدید از نمایشگاه ساعت 10 صبح تا 8 شب است افراد شاغل نیز می‎توانند از این نمایشگاه
 بازدید کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :