آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57312
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1393 12:30
تعداد بازدید : 711

8 و 9 شهریور، در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان

ایران از وزرای ICT کشورهای منطقه میزبانی می کند

وزرای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای خاورمیانه به منظور شرکت در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان (Persian ICT Week) و به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، 8 و 9 شهریورماه امسال به ایران خواهند آمد.


فناوران- دکتر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، دوشنبه گذشته با اعضای کمیته راهبری این رویداد، با تاکید بر حمایت کامل وزارتخانه متبوعش از هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، گفت که وزرای منطقه را برای حضور در این رویداد میزبانی خواهد کرد. هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان از سوی نظام صنفی رایانه ای کشور با همکاری نصر تهران و مجمع تشکل های ICT کشورهای عربی برپا می شود.
وزرای ICT  کشورهای قطر، مصر و لبنان تا کنون به دعوت ایران پاسخ مثبت گفته اند و برای حضور در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان اعلام آمادگی کرده اند. همچنین وزرای چند کشور دیگر از جمله افغانستان، اردن و تاجیکستان نیز برای حضور در این رویداد ابراز تمایل کرده اند. به این ترتیب و با توجه به حضور و حمایت دکتر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، شاهد حضور هیات های بلند مرتبه از کشورهای منطقه خواهد بود و سران ICT را میزبانی خواهد کرد.
نخستین «هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان» توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشورو با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و انجمن تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عرب (اجمع)، در روزهای 8 و 9 شهریور ماه 1393 در تهران و در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد.
با توجه به نقش مهم اینترنت در توسعه پایدار و رشد همه جانبه جوامع، موضوع محوری این برنامه «اینترنت، پیشران توسعه اقتصادی» انتخاب شده است. لذا مهم ترین هدف از برگزاری این همایش بحث و تبادل نظر درمورد آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح جهانی است و در کنار آن مسایل پارسی زبانان دنیا برای توسعه و تقویت حضور زبان پارسی در فضای سایبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این رویداد علاوه بر مقام های طراز اول کشور حضور ذی نفعان متعددی از کشورهای مختلف شامل وزیران و معاونان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای منطقه، چهره های شناخته شده در بخش خصوصی، دولتی و جامعه مدنی در سطح ملی و بین المللی، بزرگان این عرصه و نمایندگان شرکت ها و اتحادیه های منطقه ای و بین المللی گردهم آمده و به بحث و تبادل نظرها و تجربه ها خواهند پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :