آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57313
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1393 12:33
تعداد بازدید : 577

بررسی تأثیر امواج بر سلامت و محیط زیست در مجلس

پیرموذن: پارازیت کارکرد مصونیت بخشی ندارد

فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در جلسه خود به بررسی تأثیر امواج بر سلامت، محیط زیست و اختلالات مرتبط پرداخت.

ایسنا -  کمال الدین پیرموذن عضو هیأت رییسه این فراکسیون با بیان این که مجموعه حاکمیت باید نسبت به امواج پارازیت اهتمام جدی داشته باشد، گفت: ایجاد پارازیت با توجه به تحولات تکنولوژیکی و اجتماعی کارکرد مصونیت بخشی خود را از دست داده است و همچنین برای سلامتی آحاد جامعه مضر است. البته ارایه برنامه مفید از سوی صداوسیما می تواند راه حل هایی را برای حل این مشکل ایجاد کند. البته می توان در قانون استفاده از این امر را برای مقاطعی محدود که امنیت ملی کشور را به خطر می اندازد ساماندهی را در نظر گرفت.
پیرموذن گفت: به لحاظ قانونی سازمان تنظیم مقررات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات و همچنین سازمان انرژی اتمی نسبت به امواج یون ساز و امواج تریون ساز مسوولیت دارند و بایستی مجدانه و قاطعانه انجام وظیفه کرده و دولت هم نسبت به حکم اجرای این وظایف کنترل داشته و نتیجه را به افکار عمومی اعلام کند.
این عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست، افزود: در جلسه این فراکسیون تدوین استانداردهای ملی و بومی با کسب نظر از همه دستگاه های مسئول با بهره گیری از تجارب جهانی و لحاظ کردن مسائل فنی مورد تصویب قرار گرفت.
همچنین تدوین چارچوب های نظارتی بر این امر و مشخص شدن مسوولیت دستگاه ها به طور شفاف از مواردی بود که مقرر شد آقای تابش با شورای عالی امنیت ملی و هیأت دولت در جهت مشخص شدن تعامل
داشته باشند.
وی گفت: همچنین در این جلسه مطرح شد که اگر خلأ قانونی هم وجود دارد لایحه جامع هوای پاک پیگیری شود و مورد توجه قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :