آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57324
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1393 12:53
تعداد بازدید : 727

فته مرگ

سقوط هواپیمای ایران 140 ابتدای هفته گذشته در شهرک فرهنگیان تهران، بازتاب های زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. برخی از کاربران با انتقاد از عملکرد هسا و وزیر راه و ترابری از به کارگیری وسایل ناامن در ناوگان حمل و نقل هوایی معترض بودند. برخی به سرعت اخبار و اولین عکس هایی که از این سانحه منتشر شده بود را به اشتراک گذاشتند. پس از این سانحه بسیاری از کاربران پرونده بسته شده هواپیمای ایران 140 را باز کردند و درباره مونتاژ و امنیت این هواپیما مطالبی منتشر کردند. چند ساعت پس از سقوط هواپیمای ایران 140 در تهران، چند واگن از قطار مسافربری تهران- مشهد نیز در سمنان از ریل خارج شد. رخ دادن این دو حادثه به صورت همزمان، مساله امنیت وسایل حمل و نقل را در ایران برای کاربران شبکه های اجتماعی پر رنگ تر کرد.

شبنم کهن چی
2
سیمین بهبانی هم در صدر اخبار پایان هفته گذشته و ابتدای این هفته بود. این زن شاعر که محبوبیت بسیاری نیز دارد هفته گذشته به کما رفت و شایعاتی پیرامون مرگ وی در شبکه های اجتماعی و برخی سایت های خبری منتشر شد. چندی بعد از این شایعات از اکانتی منتسب به سیمین بهبهانی در توییتر@simin_
behbahani، توییت شد: «دوستان و همراهان عزيزم سلام، بنده در کما هستم و تا اطلاع ثانوى توان خروج از آن را ندارم، مع هذه شايعه مرگم را به شدت تکذيب ميکنم.» این توییت مورد توجه بسیاری از کاربران توییتر قرار گرفت و بازنشر شد. در فیس بوک نیز برخی از هنرمندانی که به خانواده سیمین بهبهانی دسترسی داشتند به صورت غیر رسمی خبر از زنده بودن این شاعر دادند.
3
خودکشی کمدین محبوب، رابین ویلیامز، هفته گذشته دنیا را تکان داد و بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت. این هنرمند محبوب که از جمله فیلم هایش می توان به جومانجی و انجمن شاعران مرده اشاره کرد، هفته گذشته در سن 63 سالگی بر اثر افسردگی خودکشی کرد و طرفدارانش را در بهت فرو برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :