آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57441
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1393 11:14
تعداد بازدید : 845

با هدف استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها

مرکز ملی فضای مجازی کمیته بین الملل تشکیل داد

مرکز ملی فضای مجازی کشور با ایجاد کارگروه راهبردی امور بین الملل فضای مجازی نخستین جلسه آن را با حضور دستگاه های اجرایی، صاحب نظران و نمایندگان بخش خصوصی در این حوزه برگزار کرد.


ایسنا- محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در این جلسه با تشریح اهمیت تاسیس شورای عالی فضای مجازی گفت: یکی از مباحث مهمی که در تاسیس شورا بر آن تاکید شده اشراف کامل و به روز آن نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی و تصمیم گیری نسبت به نحوه مواجه فعّال و خردمندانه کشور با این موضوع از حیث سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی بوده است که بر همین اساس شورای عالی فضای مجازی کارگروه راهبردی امور بین الملل را در مرکز ملی فضای مجازی راه اندازی کرده که با مشارکت دستگاه های اجرایی فعال در حوزه بین الملل و فعالان بخش خصوصی بتواند برنامه های خود را برای سیاست گذاری، هماهنگی و تصمیم گیری در این حوزه به شورا ارایه دهد.
سعید مهدیون، معاون تنظیم مقررات مرکز ملی و دبیر کارگروه راهبردی امور بین الملل فضای مجازی گفت: براساس آخرین مصوبه شورای عالی فضای مجازی و به منظور مواجهه عالمانه و پیشتاز با تحولات فضای مجازی و سیاست گذاری در حوزه بین الملل، اعلام مواضع کشور به نهادهای بین المللی و دستگاه های مسوول، مشارکت در مدیریت بین الملل اینترنت و تبیین راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با فضای مجازی کارگروه امور بین الملل در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شده است.
وی با بیان این که این کارگروه مسوولیت بررسی استفاده از فرصت ها و مقابله با تهدیدات فضای مجازی را در سطح منطقه ای و بین المللی برعهده خواهد داشت، تاکید کرد: در این کارگروه پس از شناسایی فرصت ها، تهدیدها و چالش های جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل فضای مجازی راهبردهای کلان کشور در این حوزه تبیین خواهد شد. همچنین این کارگروه موجب اجماع و هماهنگی میان نخبگان فکری و دستگاه های اجرایی به منظور تحقق اهداف بین المللی فضای مجازی در کشور شده تا در نهایت سیاست های مورد نظر در عرصه بین المللی در این حوزه برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد شود.
مهدیون با بیان این نکته که در این کارگروه بانک اطلاعاتی درباره مسایل مهم بین المللی فضای مجازی و پژوهشگران این حوزه ایجاد می شود، گفت: کارگروه امور بین الملل مرکز ملی فضای مجازی با برقراری ارتباط با اساتید و صاحب نظران و سازمان های بین المللی و مراکز پژوهشی داخلی و خارجی پیشنهادها و برنامه های کاربردی خود را برای تحقق اهداف بین المللی کشور در فضای مجازی ارایه خواهد کرد. همچنین پایش حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی فضای مجازی در این کارگروه صورت می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :