آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57450
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1393 11:42
تعداد بازدید : 1798

تهیه نقشه جامع ترافیک و حمل ونقل هوشمند تهران

نسخه جدید نقشه جامع ترافیک و حمل و نقل هوشمند تهران آغاز به کار کرد.

خبرگزاری مهر - مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت:  نقشه جامع ترافیک و حمل و نقل هوشمند تهران، با هدف ایجاد درگاهی مشترک برای ارایه سرویس ها و اطلاع رسانی پیرامون وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهر، به بهره برداری رسیده است.
وزیری گفت: در این نرم افزار وضعیت ترافیک معابر اصلی روی نقشه شهر تهران نمایش داده می شود. کاربران به سادگی می توانند نقشه را مرور کنند و از وضعیت ترافیک در منطقه مورد نظر خود آگاه شوند. این نقشه دربردارنده آخرین تغییرات در شبکه معابر شهر تهران است و به صورت پیوسته توسط شرکت کنترل ترافیک تهران به روزآوری می شود.
وی ادامه داد: از دیگر امکانات این نرم افزار می توان قابلیت مسیریابی در دو حالت خودروسواری و حمل و نقل همگانی را نام برد. کاربر مبدا و مقصد مورد نظر خود را روی نقشه تعیین و سیستم مسیر مناسب سفر را بر مبنای شیوه مورد نظر کاربر محاسبه می کند. مسیرهای پیشنهادی یک به یک روی نقشه ترسیم می شود و توصیف گام به گام مسیر نیز در اختیار کاربر قرار داده می شود. در مسیریابی خودرو سواری وضعیت جاری معابر نیز مورد نظر قرار می گیرد.
وزیری گفت: در این نسخه مجموعه ای از لایه های تاثیرگذار بر حمل ونقل شهری نظیر محدوده طرح های ترافیک و زوج وفرد و جایگاه های سوخت رسانی را نیز می توان روی نقشه مشاهده کرد. شهروندان می توانند موقعیت مورد نظر خود را در سیستم جستجو کنند. همچنین ابزار ویژه ای با عنوان «این نزدیکی» برای ارایه فرصت ها و موقعیت های پیرامون محل جاری کاربر، در سیستم پیش بینی شده است.
وی گفت: این نرم افزار قرار است به عنوان ابزار ارتباطی دوسویه بین شهروندان و شرکت کنترل ترافیک تهران  به کار گرفته شود. به زودی اطلاعیه های عمومی شرکت نظیر تغییر وضعیت طرح های ترافیک در ایام خاص از طریق همین نرم افزار به شهروندان ارایه می شود. همچنین کاربران قادر خواهند بود که نظرات و پیشنهادت خود را بر مبنای موقعیت مکانی به شرکت اعلام کنند.
این نرم افزار هم اکنون در دو نسخه وب و اندروید توسعه یافته است. نسخه وب این نرم افزار از طریق آدرس tehrantrafficmap.ir در دسترس قرار دارد. نسخه ویژه گوشی های اندروید هم از این آدرس و هم از طریق شبکه های توزیع نرم افزارهای موبایل قابل دریافت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :