آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57453
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1393 11:46
تعداد بازدید : 813

همراه اول در حال تست نسل سوم

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از نوسازی شبکه همراه اول برای راه اندازی خدمات نسل سوم موبایل خبر داد و گفت: همزمان با نوسازی شبکه و تعویض سایت ها، نسل سوم موبایل را نیز در برخی استان ها تست کرده ایم.

خبرگزاری مهر- وحید صدوقی درخصوص آخرین وضعیت مذاکرات همراه اول برای دریافت مجوز ارایه خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه گفت: در حال مذاکره برای نهایی کردن توافقنامه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دریافت مجوز ارایه این خدمات هستیم.
وی با بیان اینکه مذاکرات در راستای بندهای الحاقیه مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال پیش روی است افزود: تاکنون بیش از 90 درصد شروط این مصوبه میان همراه اول و رگولاتوری نهایی شده است و امید می رود ظرف هفته آینده، مذاکره روی موارد باقی مانده نیز نهایی شود و توافقنامه به امضا برسد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اظهار امیدواری کرد که با اقدامات صورت گرفته این اپراتور در شهریورماه از نسل سوم موبایل برای مشترکان همراه اول رونمایی کند.
صدوقی در مورد لزوم اجرای فاز پایلوت قبل از راه اندازی کل شبکه برای خدمات نسل سوم موبایل گفت: در حال تست آزمایشی شبکه برای این خدمات هستیم و سایت ها را در مقطعی روشن کرده و تست می کنیم تا برای راه اندازی سراسری آماده شویم.
وی با بیان اینکه شبکه رادیویی همراه اول قدیمی است و شبکه نیاز به تعویض و نوسازی کامل - swap - دارد افزود: هم اکنون در تبریز، بندرعباس، تهران، بوشهر، کیش، قشم و عسلویه این نوسازی انجام شده و هم اکنون با این عملیات جایگزینی سایت ها، 3G را نیز تست کرده ایم.
مدیرعامل همراه اول با تاکید براینکه هم اکنون عملیات SWAP در کرمانشاه و ارومیه نیز در حال انجام است گفت: قصد داریم یک شبکه یک لایه برای نسل سوم موبایل ایجاد کنیم.
صدوقی از نصب تجهیزات نسل چهارم موبایل روی شبکه همراه اول نیز خبر داد و گفت: هم اکنون این تجهیزات خریداری و وارد کشور شده و در حال نصب است اما طبق برنامه، درصدد راه اندازی نسل سوم - 3G و سپس4G هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :