آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57546
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 11:12
تعداد بازدید : 718

ابداع روش جدید تشخیص هویت در دانشگاه امیرکبیر

محققان دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات با استفاده از مشخصات گوش روشی را برای شناسایی افراد در فرودگاه ها و مرزها ارایه دادند.

فناوران- مینا شهریاری،مجری طرح درباره کاربردهای ویژگی های بیومتریک برای شناسایی افراد، گفت: برای شناسایی افراد از بیومتریک ها مانند اثر انگشت و عنبیه چشم استفاده می شود و در این پروژه تحقیقاتی ما از بیومتریک گوش استفاده کردیم.
وی درباره ویژگی های بیومتریک گوش، گفت: سایر بیومتریک ها بر اثر گذر زمان و حالات بیولوژیکی و بیماری تغییر می کنند ولی گوش مستقل از بدن عمل می کند و با بالا رفتن سن پیر نمی شود و همواره ثابت است.شهریاری درباره جزییات این طرح تحقیقاتی گفت: برای این منظور بانکی از تصاویر گوش مورد استفاده قرار گرفت و برای شناسایی افراد از الگوی باینری محلی گابور استفاده شد و با ایجاد هیستوگرامی برای هر تصویر کار شناسایی را انجام می دهیم.
مجری طرح، درباره نتایج به دست آمده از این پروژه تحقیقاتی گفت: در مقایسه با روش های شناسایی مشخص شد که استفاده از بیومتریک شکل گوش دقت بالایی در شناسایی افراد دارد. وی درباره مزایای استفاده از بیومتریک شکل گوش نسبت به سایر روش های بیومتریک گفت: برای شناسایی افراد از طریق عنبیه و یا اثر انگشت علاوه بر نیاز به تجهیزات خاص، فرد باید با اپراتور همکاری کند ولی در بیومتریک گوش حتی بدون همکاری فرد می توان تصویر گوش را گرفت. شهریاری به بیان کاربردهای این روش پرداخت و افزود: از روش بیومتریک شکل گوش می توان برای شناسایی افراد در فرودگاه ها و مرزها استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :