آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57547
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 11:19
تعداد بازدید : 820

راه اندازی مرکز حفاظت از مرزهای الکترونیکی کشور در ایلام

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با بیان راه اندازی مرکز کنترل و پایش امواج رادیویی در ایلام گفت: این طرح برای حفاظت از مرزهای الکترونیکی کشور اجرایی شده است.


خبرگزاری مهر- حسن بیگی گفت: مرکز کنترل و پایش امواج رادیویی تداخلی مرزی افتتاح شده است و برای اجرای طرح پایش امواج تداخلی مرزی دو میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.وی از تغییرات اساسی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد و گفت: قرار است تا پایان امسال چتر پوشش شبکه ای و فیبر نوری در استان گسترده تر و سریع تر شود.این مسوول درباره وضعیت زیرساخت های استان گفت: تا پایان امسال وضعیت استان ایلام در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییری اساسی خواهد یافت.
وی افزود: افزایش پوشش شبکه فیبر نوری و اینترنت از برنامه های دولت در استان ایلام است.بیگی گفت: با پیگیری های به عمل آمده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشکلات حوزه ICT استان برطرف می شود.
مدیر کل استان ایلام گفت: هدف از اجرای این طرح حفاظت از مرزهای الکترونیکی کشور و جلوگیری از ورود فرکانس های غیرمجاز به فضای ارتباطی کشور است.
بیگی افزود: نیاز است در ساختار حوزه ICT به استان ایلام توجه ویژه داشته باشیم و به جهت بهبود کیفیت سرویس حوزه ICT نیاز به رضایتمندی کامل کاربران است.
وی گفت: کاربران رضایتمندی کامل از حوزه ICT ندارند و امیدواریم در جلساتی که با حضور مدیر منابع توسعه و مدیریت منابع انسانی داشتیم در جهت توسعه زیرساخت های استان گام موثری برداریم.
بیگی افزود: برای اجرای این طرح دو میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از این طرح فرکانس های زاید و غیر طبیعی رادیویی استان پایش می شود.
وی گفت: همچنین سایت دوم جهت یاب را در دست اقدام داریم که 50 درصد کار آن تمام شده و تا پایان شهریور ماه شاهد راه اندازی سایت دوم برای سالم سازی فضای فرکانسی خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :