آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57548
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 11:25
تعداد بازدید : 674

امکان ارایه خدمات نسل پنجم موبایل در کشور

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارایه تکنولوژی های جدید ارتباطی در حوزه تلفن همراه محدودیتی ندارد و اپراتورهای موبایل که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز فعالیت نسل سوم دریافت می کنند می توانند خدمات نسل های بالاتر موبایل حتی نسل پنجم را نیز به مشترکان ارایه کنند.


خبرگزاری مهر- علی اصغر عمیدیان با بیان انجام مقدمات برای ورود نسل پنجم موبایل در ایران با توجه به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دیگر محدودیتی در ارایه تکنولوژی قایل نیستیم و اپراتورهایی که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز می گیرند می توانند مبتنی بر هر نوع تکنولوژی، به مشترکان خدمات دهند.
وی با بیان اینکه در مجوزی که به اپراتورهای موبایل از اول شهریورماه اعطا می شود نسل سوم و بالاتر از آن دیده شده است اضافه کرد: بر مبنای این مجوز اپراتورهای موبایل می توانند به واسطه هرگونه تکنولوژی به مشترکانشان سرویس دهند.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: چنانچه اپراتور قصد ارایه سرویس متفاوتی دارد نیازمند اعلام به رگولاتوری و دریافت مجوز است اما عرضه و ارایه تکنولوژی در داخل کشور با هیچگونه محدودیتی همراه نیست.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امکان عرضه سرویس های مبتنی بر تکنولوژی نسل سوم، چهارم و چهارم پیشرفته و نسل پنجم موبایل براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در کشور فراهم شده است و اپراتورهای موبایل بدون هیچ محدودیتی در این عرصه سرویس دهی کنند.
وی گفت: مطالعات روی ورود اپراتور جدید به عرصه تلفن همراه کشور برای ارایه خدمات نسل چهارم و بالاتر نیز ادامه دارد اما هنوز نهایی نشده و در مرحله مطالعات مقدماتی قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :