آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57554
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 11:43
تعداد بازدید : 745

رییس سازمان مالیاتی:

مالیات صنف صوتی و تصویری کاهش نمی یابد

رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان برنامه پنجم توسعه تمدید شده است گفت: صنف صوتی و تصویری بیشترین درآمد را در سال ۹۱ و ۹۲ داشتند اما از مالیات شان انتقاد می کنند.
خبرگزاری فارس- به گفته علی عسکری، مالیات براساس درآمد مودی اخذ می شود و اگر کسی مدعی است که بیش از درآمد مالیات از او اخذ شده است، می تواند دادرسی مالیاتی انجام دهد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد انتقاد صنف لوازم صوتی و تصویری نسبت به مالیات خود گفت، بیشترین سود و درآمد در سال 91 و 92 را صنف صوتی تصویری داشتند و هیچ گروهی در اقتصاد مانند آنها سودآور نبوده است. به همین دلیل مالیات آنها کاهش نمی یابد.
به گفته وی، واقعیت این است که هنوز به بخشی از اطلاعات این صنف دسترسی نداریم و مالیاتی که اخذ می شود خیلی تعیین کننده نیست.
عسکری افزود: اگر مودیان این صنف نسبت به مالیات در نظر گرفته شده اعتراضی دارند می توانند اعتراض خود را ثبت کنند تا در دادرسی مالیاتی به آن رسیدگی شود.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به اینکه برخی از مسئولان نرخ 8 درصدی قانون مالیات بر ارزش افزوده را خلاف سیاست های اقتصادی دولت می دانند گفت، هیچ وزیری نگفته است که قانون مالیات بر ارزش افزوده مشکل دارد و این موضوع طبق قانون دریافت می شود،همچنین امکان ندارد که در اصلاحیه قانون نرخ آن کاهش یابد.
وی افزود، ممکن است در مورد افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در لایحه جدید ملاحظاتی صورت بگیرد اما این رقم کمتر از 8 درصد نخواهد شد و این نرخ جزو حداقل نرخ ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :