آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57564
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 12:16
تعداد بازدید : 1371

چرا مردم کشورهای فقیر، گوشی بزرگ دوست دارند؟

سایز گوشی یکی از گزینه هایی است که برای هر فردی در درجه الویت قرار می گیرد. مثلا افرادی هستند که گوشی های کوچک را می پسندند اما برخی از کاربران به استفاده از گوشی هایی با سایز نمایشگر بزرگ علاقه دارند. با این حال تحقیقاتی در زمینه استفاده مردم در گوشی های مختلف به لحاظ جغرافیایی صورت گرفته که حاوی نکات جالبی است.
فناوران- بر اساس گزارشی که به تازگی توسط موسسه تحقیقاتی Jana ارایه شده، افراد در کشورهای جهان سوم تمایل به گوشی هایی با نمایشگرهای حداقل 5 اینچی دارند. در حالی که گوشی هایی با نمایشگرهای بین 4 تا 5 اینچ مورد پسند این افراد نیست، با این حال گوشی های 4 اینچی همچنان محبوبیت دارند.
در این تحقیق که بیش از یکهزار و 300 کاربر گوشی هوشمند در کشورهای برزیل، هند، اندونزی، کنیا و مکزیک را مورد بررسی قرار داد، مشخص شد که کاربران این کشورها به گوشی هایی با سایز نمایشگر 5 و 5/5 اینچی علاقه دارند.
در حالی که کاربران در کشورهای آمریکایی و بعضا اروپایی به گوشی هایی با نمایشگر حدود چهار اینچی مثل آیفون علاقه دارند، در کشورهای جهان سوم کاربرد گوشی های بزرگ بیشتر است و این افراد بیشتر به سایز بزرگ نمایشگر و تماشای ویدیو علاقه دارند.
با این حال درخواست برای گوشی های بزرگ در اکثر کشورهای دنیا افزایش یافته است.
بر اساس این تحقیقات گوشی هایی با سایز پنج اینچ در کشورهای هند، اندونزی، فیلیپین، ویتنام و مکزیک بیشترین طرفدار را دارد و گوشی هایی با سایز 5/5 اینچی در کشورهای کنیا، آفریقای جنوبی و برزیل محبو ب تر است.
در نیجریه 19 درصد کاربران سایز چهار اینچی، 18 درصد سایز 5/4 اینچی و 17 درصد سایز 5/5 اینچی را می پسندند.
اما واقعا چه معیارهایی باعث می شود تا نمایشگرهای 5 اینچی از محبوبیت بالاتری برخوردار باشند.
یکی از دلایلی که مردم در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، کنیا و نیجریه گوشی هایی با سایز بزرگ می پسندند این است که از این دستگاه ها علاوه بر برقراری تماس، برای گوش دادن به موسیقی، عکاسی و از همه مهم تر تماشای فیلم و بازی مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا مردم این کشورها برای هر کدام از موارد ذکر شده وسیله جداگانه ای ندارند. با این حال تماشای ویدیو، وب گردی، دیدن عکس یا بازی کردن در نمایشگر بزرگ لذت بیشتری دارد.
افرادی که در این میان گوشی هایی با صفحه نمایش کوچک تر را می پسندند، بزرگ ترین مشکل خود را با گوشی های بزرگ، حمل و نقل آنها ذکر می کنند.
تولیدکنندگان گوشی های هوشمند با سایز صفحه نمایش بزرگ را برای تصاحب بازارهای رو به رشدی مانند هند و جنوب شرق آسیا تولید می کنند زیرا در این نوع بازارها علاقه به استفاده از گوشی هایی با سایز بزرگ بیشتر است.
ظاهرا این تب ساخت گوشی با نمایشگر بزرگ به اپل هم رسیده به طوری که درصدد است تا پایان سال گوشی هوشمندی با سایز 5/5 اینچی راهی بازار کند. بنابراین ساخت چنین گوشی احتمالا برای هدف قرار دادن بازارهای نوظهور است تا بتواند سهم خود را در این بازارها نیز افزایش دهد.با این حال اپل تاکنون گوشی آیفون را با سایز چهار اینچی تولید کرده و جایگاه دوم تولیدکننده گوشی در دنیا را در اختیار خود دارد.اگرچه گوشی های جدید اپل که در راهند، قیمتی حدود 800 تا 1000 دلار خواهند داشت، اما این گوشی ها هم قطعا می توانند در همه بازارهای دنیا مشتریان خاص خود را پیدا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :