آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57578
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 12:38
تعداد بازدید : 883

ایمیل‌های خرید 130 هزار دلاری کلیه کلاهبرداری است؛ باور نکنید!

مجرمان سایبری در لباس پزشک

مجرمان سایبری آفریقا با انتشار آگهی های تبلیغاتی در قالب پزشکانی که حاضرند برای خرید کلیه سالم و زنده ۱۳۰ هزار دلار بپردازند، اطلاعات شخصی و جزییات مربوط به حساب بانکی کاربران را در اختیار می گیرند و از آن ها سوءاستفاده می کنند.

رایورز- بررسی ها نشان داده است که در چند ماه گذشته قربانیان زیادی در خاورمیانه در دام این متخلفان گیر افتاده اند و در همین راستا پزشکان و کارشناسان اینترنت به کاربران آنلاین هشدار داده اند تا مراقب این گونه کلاهبرداری ها باشند.
طی چند هفته گذشته تعداد زیادی از کاربران منطقه در پایین آگهی های تبلیغاتی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نظرات و احیانا موافقت خود را اعلام کردند.در این آگهی های تبلیغاتی که روی سایت های اینترنتی عربی و شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک منتشر شد، مجرمان اعلام کردند که حاضرند به ازای خرید هر یک کلیه زنده ۱۳۰ هزار دلار به فرد پرداخت کنند. در یکی از این مطالب مربوط به شبکه اجتماعی فیس بوک نوشته شده: «به بیمارستان تخصصی UBTH خوش آمدید. اینجا نهایت رضایت شما برآورده می شود و رضایت شما اولویت اصلی ماست. من، "دکتر واتسون کایل" همچنین می خواهم از این فرصت برای معرفی خودم استفاده کنم. من نماینده و مسؤول متخصصان هستم. ما در زمینه پیوند کلیه و درمان کلیه بیماری ها و امراض آن تخصص داریم. می خواهم بدانید که شما برای فروش کلیه خود در بهترین محل قرار دارید.»در یک مطلب دیگر که به نقل از شخصی به نام دکتر هوارد منتشر شده است، اطلاع دقیق تری در مورد فروش کلیه داده می شود: «شما باید سالم باشید، نباید سیگار بکشید و نباید به مصرف نوشیدنی های الکلی معتاد باشید و پیش از آنکه بخواهید اقدام به فروش کلیه خود کنید، باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشید. عمل جراحی شما در کشور هند انجام می شود و کلینیک مربوطه هزینه های سفر و آزمایش های پزشکی را پرداخت می کند. در مقابل ۱۳۰ هزار دلار به ازای خرید هر کلیه به شما داده می شود که از این رقم ۸۰ هزار دلار را پیش از انجام عمل جراحی می گیرید و مابقی پس از اتمام جراحی پرداخت می شود.»
 در تمام موارد مذکور و البته برخی پست های الکترونیکی دریافت شده، مجرمان سایبری خود را به عنوان یک پزشک متخصص معرفی کرده اند که البته برای اطلاع رسانی از سرویس پست الکترونیکی عمومی از جمله Gmail یا Hotmail استفاده کرده اند.
در تمام این آگهی های تقلبی پس از یک معرفی کوتاه به سرعت از افراد خواسته شده است تا اطلاعات شخصی از جمله نام، نام خانوادگی، سن، جنس، تاریخ تولد، شماره تلفن، مدرک تحصیلی، تخصص، میزان درآمد ماهانه، وضعیت تاهل، گروه خونی و آدرس کامل خود را ارایه دهند.زمانی که قربانی اقدام به ارایه این اطلاعات می کند، از او خواسته می شود تا یک کپی از مدرک شناسایی یا پاسپورت خود ارایه دهد و جزئیات مربوط به حساب بانکی خود را پر کند تا از این طریق امکان واریز مبلغ مذکور به حساب بانکی او فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :