آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57614
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 11:15
تعداد بازدید : 752

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات اعلام کرد:

همکاری وزارت ارتباطات با قوا برای رفع خلاهای قانونی ICT

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات از بهره برداری حداکثری از ظرفیت های دولت، مجلس و قوه قضاییه برای ارتقای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

فناوران - مرتضی براری با بیان همکاری وزارت ارتباطات با قوه قضاییه افزود: اکثر خلاهای قانونی را که درباره نحوه فعالیت وزارت ارتباطات وجود دارد توسط لایحه وطرح در دولت و مجلس وقوه قضاییه پیگیری می کنیم .
وی با بیان اینکه در تعامل با مجلس، اولین مصوبه در دولت تدبیر و امید مرتبط با این وزارتخانه بوده است گفت: با توجه به عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های حوزه ICT بعد از خصوصی سازی مخابرات، با همکاری دولت و مجلس اولین قانون در دولت جدید تصویب ماده واحده مبنی بر هزینه و درآمدهای بخش توسعه زیرساخت های ICT کشور بوده است و در این راستا وزارت، حداکثر تلاش خود را برای توسعه زیرساخت ها و توجه جدی به مناطق روستایی و محروم به کار خواهد گرفت.
براری با تاکید بر بررسی وضع زیرساخت های حوزه ICT استانی با هماهنگی مجمع نمایندگان افزود: با هماهنگی های صورت گرفته تاکنون در بیست استان حضور پیدا کردیم و طی جلسات با نمایندگان، استانداران و مدیران کل ICT کشور، برنامه توسعه استان را ارایه کرده ایم.
وی با بیان اینکه، در این سفرها با فعالان بخش ICT استانی نیز جلساتی داشته ایم گفت: تاکنون بیش از10 مجمع نمایندگان و استانداران، (باهدف ارایه راهکارها در پیشبرد اهداف و توسعه استانی) به طور مجزا و با حضور وزیر و معاونین وی برگزار شده است.
معاون حقوقی وزارت ارتباطات ادامه داد: در حوزه دولت نیز مصوبات خوبی داشته ایم، مانند توسعه ای کردن سازمان فناوری اطلاعات که بستر مناسبی برای ارتقای سازمان فناوری اطلاعات فراهم کرده است. همچنین در اولین اقدام مرکز تحقیقات مخابرات، فعالیت خود را در بدنه وزارت ارتباطات آغاز کرد و به عنوان اتاق فکر وزارت در حال همکاری های مناسب با سازمان های وزارت است.
معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات همزمان با هفته دولت از عزم جدی وزارت و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: معماری این شبکه توسط سازمان فناوری اطلاعات انجام شده و این سازمان به عنوان متولی شبکه ملی اطلاعات، مطابق با برنامه پنجم توسعه، درحال پیگیری و اجرای این شبکه است.
وی در پایان گفت: این معاونت اولویتهای دیگری چون ساماندهی دفاتر ICT روستایی ، طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات و غیره را درنظر دارد که در حال انجام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :