آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57615
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 11:18
تعداد بازدید : 860

با انعقاد تفاهم‌نامه میان فرهنگستان زبان و مرکز

خط و زبان فارسی در فضای مجازی ترویج می شود

تفاهم نامه همکاری میان مرکز ملی فضای مجازی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی منعقد شد.


فناوران _ تفاهم نامه همکاری میان شورای عالی فضای مجازی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای اجرای برنامه ملی ترویج خط و زبان فارسی در فضای مجازی در راستای مصوبات جلسه هجدهم این شورا در تاریخ 93/3/10به عنوان یکی از اقدامات دارای فوریت در فضای مجازی امضا شد.
سیاست گذاری و برنامه ریزی برای ترویج و تقویت ابعاد گوناگون خط و زبان فارسی و صیانت از آن در فضای مجازی از ارکان هویت و شخصیت ملی و اسلامی کشور بوده و در اولویت اهداف و برنامه های شورای عالی فضای مجازی کشور قرار دارد که حفظ و اعتلای خط و زبان فارسی برای جلوگیری از گسست فرهنگی و زمینه ساز توسعه وجودی ملت کهن و مومن ایران خواهد بود.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور و حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی رسیده است، فرهنگستان به عنوان بازوی علمی و مشاوره ای مرکز ملی فضای مجازی در امور سیاست گذاری، برنامه ریزی، پایش و راهبری ترویج خط و زبان فارسی در فضای مجازی فعالیت خواهد کرد.
مرکز ملی فضای مجازی با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی از فرصت های موجود در فضای مجازی برای تقویت فرهنگ و هویت ایران اسلامی بهره مند و در همین راستا یک مجمع مشورتی نیز از شخصیت ها و برجستگان علم و فرهنگ کشور در حوزه های مختلف تشکیل می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :