آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57616
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 11:22
تعداد بازدید : 823

رییس پلیس فتا:

برای مقابله با پاپ آپ خلا قانونی داریم

رییس پلیس فتا گفت: كاربران هوشيار باشند خطر كلاهبرداري رايانه اي نزديك گوش افراد بازديد كننده از پاپ آپ است.


خبرگزاری مهر- سيدکمال هاديانفر با بيان اينکه کسب درآمد براي بازديد از سايت ها يکي از ساده ترين روش هاي کسب درآمد اينترنتي شده است،گفت: برخي سايت ها و فروشگاه هاي اينترنتي براي بيشتر ديده شدن از اين ترفند استفاده مي کنند و حتي کاربران را تشويق مي کنند که صفحات سايت هاي آنها را به نمايش بگذارند و هرچه تعداد نمايش صفحات بر اساس آي پي بيشتر شود درآمد اينگونه کاربران زياد مي شود. وي با بيان اين که در گذشته هدف مديران سايت ها براي استفاده از پاپ آپ افزايش رتبه جهاني سايت در الکسا و گوگل بود، افزود: افزايش بازديد از يک سايت باعث افزايش اعتبار آن سايت در گوگل و الکسا مي شد. هاديانفر گفت :  در سال هاي آتي با تغيير اين ديدگاه، بسياري از مالکان سايت هاي فروشگاهي تلاش دارند که در معرض ديد بيشتر قرار گيرند، از اين رو با استفاده از کاربران و ترفند کسب درآمد، بسياري از کاربران را با خود همراه کرده و با ايجاد سايت و وبلاگ هاي متنوع و گوناگون و حتي فريبنده تلاش دارند که درآمد خود را افزايش دهند و رقم ناچيزي از اين افزايش درآمد را گاهي اوقات به اين کاربران پرداخت مي کنند. وي ادامه داد: اين کاربران با تنظيم کدهاي پاپ آپ و کليک دزدي در صفحات خود کاربران را به سايت هاي فروشگاهي هدايت مي کنند و در برخي موارد حتي اين فروشگاه ها تقلبي است و کاربران بازديد کننده از اين سايت ها در دام کلاهبرداران اينترنتي قرار مي گيرند.
ریيس پليس فتا گفت: متاسفانه خلاء قانوني در خصوص صفحات کليک دزد، پاپ آپ و ايميل هاي ناخواسته باعث مي شود که برخورد جدي و قانوني با اين دست سايت ها و کاربران صورت نگيرد.
هاديانفر ادامه داد: اين در حالي است که در بسياري از کشورها حتي قبل از اجراي قانون مبارزه با جرايم رایانه اي، قانون مبارزه با کليک دزد، پاپ آپ و ايميل هاي ناخواسته اجرايي شده و در اين زمينه برخوردهاي جدي نيز انجام داده اند.ریيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا با بيان اينکه آمارهاي منتشر شده از سوي شرکت هاي معتبر امنيتي دنيا نشان از کاهش اسپم ها در سال 2013 به نسبت 2012 دارد، گفت: بيشتر انتشار پاپ‎آپ، کليک دزدي و هرزنامه ‎ها مربوط به کشورهاي کمتر توسعه يافته است، چرا که کاربران در اين کشورها دانش کامپيوتري محدودتري دارند و موارد امنيتي را کمتر رعايت مي کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :