آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57617
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 11:25
تعداد بازدید : 759

جای خالی دیپلماسی پدافند سایبری در بسته سیاست خارجی کشور

فرمانده قرارگاه دفاع سایبری کشور گفت: جای دیپلماسی پدافند سایبری در دفاع حقوقی و قانونی از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری در بسته سیاست خارجی کشور خالی است.

روابط عمومی پدافند غیرعامل
- غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور در همایش سفرا و کارداران جمهوری اسلامی پیرامون تهدیدات و تغییر ماهیت آن ها و به کارگیری کلیه مولفه های قدرت ملی توسط دشمن کشور متخاصم بر علیه کشور گفت: با توجه به رویکرد دشمن در به کارگیری هوشمندانه همه ظرفیت ها و امکانات برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران باید به طور هوشمندانه و با بکارگیری همه ظرفیت ها و استحکام بخشی درونی نظام، قدرت بازدارندگی خود در همه زمینه ها را ارتقاء بخشیده و با ایجاد و انسجام و هماهنگی، کشور را در مقابل کلیه تهدیدات و اقدامات دشمن مصون کنیم.
وی هوشمندی در پدافند غیرعامل را حداکثر هماهنگی، بهره وری و هم افزایی همه مولفه های قدرت ملی کشور با رویکرد درونی سازی و استحکام بخشی به آنها در جهت مقابله با استراتژی قدرت هوشمند دشمن ذکر کرد.
فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور گفت: تولید باز دارندگی در فضای سایبری نیازمند سه مولفه اساسی؛ آسیب ناپذیری کشور در فضای سایبری در برابر تهدیدات سایبری دشمن،تولید قدرت پاسخ به تهاجم سایبری دشمنان و تولید قدرت پشیمان کنندگی دشمن در این تهدید است.
جلالی در ادامه گفت: دفاع از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری نیاز به باز تعریف این منافع در فضای سایبر و ایجاد اجماع ملی در این حوزه دارد.
فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور تاکید کرد، جای دیپلماسی پدافند سایبری در دفاع حقوقی و قانونی از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری در بسته سیاست خارجی کشور خالی است.
رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور ادامه داد: تعریف حوزه قلمرو در سرزمین جمهوری اسلامی در فضای سایبری و تعریف اجماعی منافع ملی در فضای سایبری و تعیین سازگار دفاع حقوقی و قانونی در منافع ملی در برابر تهدیدات و تهاجمات سایبری دشمن از جمله ضرورت های سیاست دیپلماسی پدافند سایبری کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :