آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58331
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 11:28
تعداد بازدید : 841

عضو شورای عالی فضای مجازی:

به هیچ عنوان با توسعه پهنای باند مخالف نیستیم

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان این که به هیچ عنوان با توسعه پهنای باند مخالف نیستیم، گفت: نمی توانیم و نباید فقط و فقط وارد کننده محتواهای فضای مجازی باشیم.

خبرگزاری تسنیم-
رسول جلیلی با بیان اینکه اگر ما ظرف سال های گذشته به آنچه تدبیر شده بود عمل می کردیم امروز می توانستیم توسعه بی دغدغه ای از پهنای باند در سطح دسترسی برای مشترکین تلفن همراه داشته باشیم، گفت: به عنوان نمونه می خواهیم لوله آبی را به خانه مردم ببریم که قطر 2 اینچ دارد، حال می خواهیم 2 اینچ آب به هر خانه بدهیم .حرف ما این است که ما فکری به حال آب پشت این سد نکردیم. ما همزمان با توسعه دسترسی مردم به پهنای باند، باید فکر مرکز تغذیه، محتوا و سرویس هم باشیم.
 نمی توانیم فقط و فقط واردکننده باشیم
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور ادامه داد: این منبع تغذیه و محتوا نمی تواند صرفا با اتکای بر سرویس و محتوای برون مرزی تدبیر و ارضا شود  بلکه حتما ما با ترکیبی از سرویس محتوای داخلی و خارجی باید این را فراهم کنیم، طبیعتاً سرویس و محتوای داخلی، مکمل خارجی است و به همین ترتیب باید حتی فکر کنیم سرویس و محتوای داخلی را صادر کنیم، ما نمی توانیم فقط و فقط واردکننده باشیم.
وی افزود:  موضوع این است که بخش اصلی تر تولید محتوا و سرویس از یک طرف و افزایش دسترسی آحاد مردم به این بخش، از طرف دیگر باید به این ترتیبی که مطرح شد چیده شود نه برعکس آن؛ یعنی ابتدا تولید محتوا و خدمت داخلی در شبکه ملی اطلاعات و سپس افزایش پهنای باند دسترسی آحاد مردم.
جلیلی گفت: خلاصه اینکه با این کار، برای چند ده میلیون مشترک انتظار ایجاد می کنیم و به آنها قول و امکان دسترسی می دهیم و می گوییم شما مصرف کنید و آخر ماه پولش را بدهید ولی فکر اینکه تغذیه از کجا باید صورت گیرد را نکرده ایم.
 با دولت در صدردصد همراه هستیم
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: ما با دولت در اینکه باید فن آوری تلفن همراه توسعه یابد، صدردصد همراه هستیم و فکر می کنیم رتبه کشور در توسعه پهنای باند باید بالا رود و هیچ اعتراض و اختلافی نداریم، فقط بحث ما این است که باید نهضت تولید محتوا راه بیاندازند و باید سوار این فن آوری شویم، ما هم معتقدیم، ولی این اتفاقی که افتاده است به احتمال زیاد منجر به این خواهد شد که ما در سوارشدن از آن طرف پایین بیفتیم.
جلیلی با بیان اینکه با این نحوه برخورد با موضوع،  تولید محتوا و تحقق شبکه ملی اطلاعات را عقب می اندازیم گفت: اگر دل مشغولی ما این باشد که شبکه های تلفن همراه را به روزرسانی کنیم و ارتقا دهیم و بعد بگوییم که حالا دیگران به سراغ تولید محتوا بروند درست نیست، چرا که  دیگرانی وجود ندارد و همین کسانی که امروز هستیم و نگران عقب افتادگی کشور در حوزه فن آوری هستیم باید ابتدا نگران عقب افتادگی کشور در حوزه تولید محتوا، سرویس و نگران عدم تحقق شبکه ملی اطلاعات باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :