آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58336
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 11:37
تعداد بازدید : 894

قایم مقام مدیرعامل فناپ:

اینترنت اشیا، یکی از اصلی ترین فناوری های سال 2014 است

پنل تخصصی روندهای فناوری پیش روی اینترنت در همایش ICT پارسی زبانان با حضور حسین اسلامی، قایم مقام مدیرعامل فناپ برگزار شد.

وی در سخنرانی خود ضمن اشاره به اصلی ترین فناوری های اینترنتی در سال 2014، اینترنت اشیا، فناوری های پوشیدنی، واقعیت های تکمیلی، داده های گسترده، الگوریتم های یادگیری، فناوری های سلامتی، چاپ سه بعدی را از جمله ده روند فناوری اصلی در این سال دانست.
قائم مقام مدیرعامل فناپ گفت: تمامی وسایل الکترونیکی درحال اتصال به اینترنت هستند که این موضوع با اتصال کامپپوترهای شخصی، لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن های همراه به اینترنت آغاز شد و بعد از آن نوبت به تلویزیون ها، ماشین ها و ساعت ها رسید.
وی در توضیح اینترنت اشیا گفت: اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می کند اما با IOT (internet of things)تمام اشیا به هم متصل می شوند برای همین به آن «اینترنت اشیا» می گویند.
قائم مقام مدیر عامل فناپ با تاکید بر تاثیرگذاری اینترنت اشیا بر زندگی مردم گفت: سخن گفتن اشیا با یکدیگر آغاز شده است و آنها هوشمندی خود را گسترش می دهند. اکنون ارتباط ماشین ها با ماشین ها، ماشین ها با اشیا، انسان ها با انسان ها و انسان ها با اشیا مطرح است.
حسین اسلامی ضمن بیان ویژگی های اینترنت در حال حاضر چون ارتباط در هر زمان و مکان، ارتباط همه چیز را با هم (IOT) بعد جدید اینترنت دانست و گفت اکنون زمان این تغییر فرا رسیده است.
وی در پایان گفت: در سال 2008 تعداد اشیایی که با هم در ارتباط بوده اند از جمعیت کره زمین بیشتر بوده است و در سال 2020 ، 50 میلیارد اشیا با یک دیگر در تماس خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :