آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58347
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 12:10
تعداد بازدید : 866

تهدیدهایی که در کمین گوشی هوشمند هستند

این روزها معمولا کاربران از گوشی های هوشمند شان برای دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، روی گوشی عکس، فیلم و اطلاعات مهمی ذخیره می کنند، موضوعی که امنیت این دستگاه ها را به مخاطره انداخته است.

فناوران- بنابراین عواملی وجود دارد که باعث می شود گوشی های هوشمند مورد حملات سایبری قرار گیرند. بر این اساس کارشناسان درباره مواردی که ممکن است گوشی های هوشمند در معرض خطر هک یا دسترسی افراد دیگر قرار گیرند هشدار داده اند.
 کیف پول الکترونیکی
به تازگی قابلیتی برای گوشی های هوشمند ارایه شده با نام “e-wallet” یا کیف الکترونیکی. این سرویس به کاربران امکان می دهد که با ذخیره اطلاعات بانکی خود روی گوشی، از دستگاه تلفن همراه به جای کیف پول و پرداخت نقدی استفاده کنند.
بر این اساس این دستگاه ها بیش از پیش مورد حملات سایبری هستند زیرا حاوی اطلاعات بانکی و کارت های اعتباری و رمز عبور هستند. بنابراین کاربران ملزم به رعایت تدابیر امنیتی بیشتری هستند و لازم است که روی گوشی خود رمز عبور قرار داده و سرویس هایی که محتوی اطلاعات بانکی است نیز همیشه بعد از استفاده غیرفعال کنند.

 لینک ها و اپلیکیشن های بدافزاری
افراد معمولا برنامه های نرم افزاری را از فروشگاه های مختلفی دانلود و روی گوشی خود نصب می کنند که بسیاری از این فروشگاه ها کلاهبرداری می کنند.
نرم افزارهای کلاهبرداری می توانند گوشی های هوشمند را به سادگی در دسترس هکرها و متجاوزان سایبری قرار دهند تا به راحتی به اطلاعات گوشی آنها دسترسی پیدا کنند.
همچنین کاربران باید آگاه باشند که لینک های بدافزاری مثل لینک هایی که کاربران به تکست بوک رایگان هدایت می کنند یا از آنها می خواهند که به سوالات پاسخ دهند، می توانند باعث آلوده شدن گوشی به بدافزارهایی شوند که اطلاعات شخصی کاربران را مورد حمله قرار دهند. بنابراین به کاربران توصیه می شود که فقط برنامه های نرم افزاری را از روی فروشگاه های معتبر دانلود کنند.
 منابع ذخیره سازی آنلاین
معمولا افراد عکس ها و ویدیوهای شان را روی سرویس های ذخیره سازی آنلاین مثل دراپ باکس ذخیره می کنند.
 بر این اساس لازم است کاربران برای این سرویس رمز عبور قرار دهند تا امکان دسترسی خلاف کاران سایبری را به این فایل ها کوتاه کنند.

 شبکه های وای-فای عمومی
بسیاری از افراد در فرودگاه، کافی شاپ یا کتابخانه از سرویس های Wi-Fi رایگان استفاده می کنند.
اما این شبکه ها از امنیت کافی برخوردار نیستند و هکرها می توانند به راحتی به اطلاعات گوشی کاربران دسترسی پیدا کنند. بنابراین به کاربران توصیه می شود در صورتی که از سرویس وای فای عمومی استفاده می کنند تا آنجا که ممکن است سرویس های بانکی را روی گوشی شان غیرفعال کنند، یا برای هر یک از فایل های شخصی رمز عبور قرار دهند.

 قفل شکستن
افرادی که معمولا از گوشی های قفل شکسته استفاده می کنند در واقع دیواره امنیتی گوشی خود را برداشته اند و از این امکان برخوردار می شوند که نرم افزارها و اپلیکیشن های شرکت های طرف سوم را دانلود و روی گوشی خود نصب کنند.
 بر این اساس دانلود و نصب نرم افزارهای مخرب می تواند دستگاه آنها را آلوده و آماده دسترسی هکرها کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :