آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58352
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 12:20
تعداد بازدید : 764

سامسونگ به کارگیری کودکان را رد کرد

سامسونگ ادعای به کار گیری کودکان را در شرکت تامین قطعات خود در چین رد کرده و در عین حال تاکید می کند که اگر تحقیقات ثابت کند که این تأمین کننده دست به استخدام غیر قانونی کودکان زده است، سامسونگ رابطه خود را به طور دائم متوقف خواهد کرد.
خبرگزاری فارس- بعد از  سازمان نظارت بر کار چین اعلام کرد که یک شرکت چینی تامین کننده نیازهای سخت افزاری سامسونگ و شرکت چینی لنوو به استفاده از نیروی کار زیر سن قانونی متهم شده است،  شرکت سامسونگ الکترونیک با صدور بیانیه ای به این اتهام پاسخ داد.
سامسونگ اعلام کرده که بلافاصله بعد از مطرح شدن اتهام استخدام کودکان توسط شرکت دانگوان شینیانگ الکترونیک یکی از تامین کنندگانش در چین - که از طرف سازمان نظارت بر کار چین اعلام شد (China Labor Watch) - تحقیقاتی را در این باره در تاریخ 10 ژوئیه 2014 میلادی انجام داده است.بر این اساس سامسونگ از سال 2013 تا به حال شرکت دانگوان شینیانگ الکترونیک را طی سه مرحله مورد بازرسی قرار داده بود که آخرین آنها در تاریخ 25 ژوئن انجام شد. در این بازرسی ها هیچ موردی از به کارگیری کودکان در این مجتمع صنعتی مشاهده نشد. گزارش یاد شده می افزاید: پس از تحقیقات جداگانه ای که بعد از مطرح شدن ادعای سازمان نظارت بر کار چین (CLW) انجام شد، سامسونگ شواهدی دال بر استخدام غیر قانونی کودکان، که در تاریخ 29 ژوئن 2014 اتفاق افتاده، یافت که مقامات چین نیز در حال پیگیری این امر هستند.سامسونگ تاکید کرده است که اگر تحقیقات ثابت کند که این تامین کننده دست به استخدام غیر قانونی کودکان زده است، سامسونگ رابطه خود را با این تأمین کننده به طور دائم متوقف خواهد کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :