آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58354
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 12:25
تعداد بازدید : 779

حمله تازه هکرهای سوری به سایت های غربی

گروهی از هکرها که گفته می شود وابسته به ارتش الکترونیک سوریه هستند، موج تازه ای از حملات سایبری را با استفاده از تروجانی موسوم به بلاک ورم سازماندهی کرده اند.


خبرگزاری فارس- این حملات علیه سایت های اینترنتی وابسته به کشورهای غربی و به خصوص آمریکا انجام می شوند. یافته های محققان موسسه امنیتی فایرآی نشان می دهد که گروه طراح این حمله نام تیم بدافزاری سوریه را برای خود انتخاب کرده و به طور گسترده در فضای مجازی در حال فعالیت است.
اعضای این گروه قبلا سایت های مشهوری همچون فوربس را هک کرده و به سایت Centcom  هم حمله کرده بودند. تروجان مورد استفاده این گروه موسوم به BlackWorm توسط فردی کویتی به نام ناصر المتیری نوشته شده که در فضای مجازی با عنوان مستعار njq8 فعالیت می کند.
تروجان یاد شده در نسخه های مختلف تکثیر شده و تاکنون برای طراحی طیف گسترده از حملات سایبری مورد استفاده قرار گرفته است. نسخه تغییر یافته و مورد استفاده هکرهای سوری Dark Edition (v2.1) نام دارد و خطرناک تر از نسخه اولیه ارزیابی شده است. از کار انداختن فایروال رایانه ها و نفوذ به سیستم کنترل حساب های کاربری سیستم عامل و تکثیر سریع از جمله ویژگی های Dark Edition (v2.1) است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :