آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58419
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393 10:48
تعداد بازدید : 908

تحقیقات جدید نشان داد:

اینترنت پرسرعت تر، فرزند باهوش تر

برخلاف برخی که می گویند اینترنت در حال پرورش نسل آدم های کودن است، تحقیقات جدید نشان می دهد که حقیقت کاملا برعکس است و مردم ایالت هایی در آمریکا که اینترنت پرسرعت تر دارند، باهوش ترند.

نسترن صائبی
فناوران- محققان با استفاده از داده های مربوط به گزارش وضعیت اینترنت پرسرعت در سال 2013 شرکت آکامی، به این نتیجه رسیده اند که دانش آموزان ایالاتی که از اینترنت پرسرعت برخوردارند، میانگین امتیاز آزمون دانشگاه آمریکای (ACT) بالاتری هم دارند. البته گفتن این نکته ضروری است که محققان معتقد نیستند که اینترنت پرسرعت کودکان تان را به کودکانی نابغه تبدیل می کند یا اگر همین الان سرویس اینترنت تان را ارتقا دهید، آی کیوی فرزندتان بالا می رود! بلکه معتقدند که جوامع یا محیط هایی که تلاش می کنند به اینترنت پرسرعت دست یابند، معمولا آنهایی هستند که زود همه چیز را یاد می گیرند.
براساس گزارش این محققان، انتشار اطلاعات از یک فرد به فرد دیگر به نوعی آموزش به حساب می آید. خانواده هایی که در جوامع یا خانه هایی زندگی می کنند که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، در واقع روی زیرساخت هایی که برای آموزش نیاز دارند، سرمایه گذاری می کنند. این سرمایه گذاری نشان می دهد که آنها به ارزش جریان آزاد اطلاعاتی که به واسطه اینترنت پرسرعت به آن دست می یابند، واقفند. در نتیجه ایالاتی که اینترنت پرسرعت دارند، دانش آموزان باهوش تری هم دارند. زیرا خانواده های آنها برای دسترسی راحت دانش آموزان شان به اطلاعات ارزش قائلند.
 چه کسانی سریع تر و در نتیجه باهوش ترند؟
محققان با رده بندی وضعیت اینترنت و همچنین امتیازات دانش آموزان در آزمون دانشگاه به خوبی رابطه میان دسترسی به اینترنت پرسرعت و میزان هوش آنها را نشان داده اند. (تصویر 1)
اما در این میان پنج ایالت آمریکایی که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، مشخص شده است و براساس نظریه محققان می توان به خوبی حدس زد که باهوش ترین افراد آمریکا در این ایالات زندگی می کنند و البته افراد این مناطق نمره بالاتری در آزمون دانشگاه آمریکا کسب کرده اند. طبق این تحقیق از لحاظ آماری، فرآوانی دانش آموزانی که از مناطق پرسرعت ایالات متحده در آزمون ورود به دانشگاه ACT قبول می شوند 57 صدم نسبت به شاخص کل بالاتر است؛ این مناطق شامل ویرجینیا، دلاواره، رود آیلند و ماساچوست هستند که تمامی آنها در بین ۱۵ دبیرستان ملی با نتایج برتر واقع شده اند. همچنین خانه مایکروسافت یعنی واشنگتن در بین ۱۵ دبیرستان با نمره متوسط 22/8قرار گرفته که فقط 1/3 از بالاترین مقام فاصله دارد، در عوض دانش آموزانی که در ایالت های کم سرعت تر مانند آلاسکا، کنتاکی و ویرجینیای غربی سکونت دارند، رتبه مناسبی را کسب
نکرده اند.
با این حال بعضی از نتایج صحت این بررسی را زیر سوال می برد. مثلا مین (Maine) با اینکه از نظر سرعت اینترنت در جایگاه ۳۷ ام قرار دارد، اما توانسته چهارمین جایگاه را در نتایج به دست آورد یا نمرات دانش آموزان میشیگان که هشتمین ایالت از نظر سرعت اینترنت است، در جایگاه ۴۱ ام آزمون ACT قرار گرفته است.
 ارتباط اینترنت با شادی
در حالی که محققان کشف کرده اند که بین هوش و دسترسی به اینترنت پرسرعت ارتباط وجود دارد، چندی پیش نیز محققان HSI در بررسی های خود نشان دادند که اینترنت نقش مهمی در ایجاد شادی در میان افراد بازی می کند. این محققان این مساله را اینطور توجیه می کنند که در مناطقی که دسترسی به اینترنت پرسرعت دارند، متوسط درآمد خانوارها (HHI) و همچنین تولید ناخالص داخلی (GDP) بالاتری دارند. محققان این نتایج را از بررسی و تحلیل داده های وزارت بازرگانی ایالات متحده به دست آورده اند. محققان دریافتند که بین تولید ناخالص داخلی و نمره ACT تناسب 41 صدم و میان متوسط درآمد خانوارها با نمره ACT نیز تناسب 57 صدم وجود دارد. اما این به چه معنی است؟ ایالاتی که اینترنت پرسرعت دارند، شاخص بهتری از نمره ACT را نشان می دهند تا متوسط درآمد خانوار یا تولید ناخالص
داخلی!
این واقعیت که ارتباط اقتصادی ضعیف تر از همبستگی یا ارتباط با سرعت اینترنت است، نشان می دهد که اگرچه ثروت یا دارایی های یک ایالت ممکن است روی هر دو فاکتور سرعت اینترنت و امتیازات ACT تاثیر بگذارد، اما این مهم ترین فاکتور برای دسترسی به اینترنت پرسرعت و امتیاز بالای ACT نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :