آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58428
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393 11:2
تعداد بازدید : 921

توضیحات دبیر شورای فضای مجازی درباره استفتا از آیت الله مکارم

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور درباره سیاست شورای عالی کشور برای اینترنت پرسرعت و همچنین صحبت های اخیر یکی از مراجع تقلید در این باره توضیحاتی ارایه کرد.

ایسنا- محمدحسن انتظاری، مشاور عالی سرپرست مرکز ملی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور  درباره سیاست جدید شورای عالی درباره اینترنت پرسرعت گفت: صحبت های آیت الله مکارم شیرازی تکذیب نشده است. اما باید بگویم فضای مجازی ابعاد مختلف دارد ؛ مقررات ، زیرساخت ها ، بحث های فرهنگی و دسترسی. در بخش اینترنت پرسرعت باید ابعاد مقرراتی و فرهنگی بحث شود به هر حال یک مجموعه و یک نظام کلی دارد و قطعا باید نیاز کاربران نیز رفع شود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر مجوزهای نسل سوم ارتباطات توضیح داد: مجوزهای نسل سوم ارتباطات باید از طریق شورای عالی فضای مجازی داده شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا در زمانی که رایتل می خواست همین کار را انجام دهد مجوز داده نشد ، گفت: درباره رایتل در آن زمان با توجه به اینکه اوایل کار شورای عالی بود، برای اینکه کار مشکل پیدا نکند یک راه حل موقتی ارایه شد در نتیجه ابتدا باید پیوست فرهنگی وجود داشته باشد و روال بر این است که پیوست فرهنگی به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسد.
انتظاری گفت: پیوست فرهنگی نسل سوم و بالاتر چندین ماه در کمیسیون ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی و با حضور دستگاه های متعدد بررسی و جوانب مختلف آن سنجیده شد به هر حال نظرات متفاوت فرهنگی وجود دارد که تا حدودی به هم نزدیک شد و در جمع بندی نهایی این پیوست تهیه شده و برای تصویب نهایی در دستور جلسه آینده شورای فضای مجازی است. در این زمینه صددرصد خوشبین هستم.
وی در ادامه افزود: مرکز ملی فضای مجازی یک نهاد و تصمیم گیرنده نهایی در سطح ملی است و آنقدر اهمیت داشته است که در حد سه شورای عالی کشور قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :