آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58429
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393 11:6
تعداد بازدید : 779

رییس‌جمهوردر جمع روحانیون و طلاب:

نمی توانیم دروازه های دنیا را روی جوانان ببندیم

رییس جمهور گفت: ما نمی توانیم دروازه های دنیا را به روی نسل جوانمان ببندیم. این درست است که می گویند نسل جوان را باید از آب مسموم و یا هوای مسموم بر حذر داشت اما چه کنیم که هوا آنچنان آلوده است که تنها با ماسک قوی می توان در برابر این آلودگی ایستاد.

ایسنا - حس روحانی با بیان این که نسل جوان ما نیاز به توان و قدرت ایستادگی در برابر فضاهای آلوده را دارد گفت: امروز فضای عالم از ارتباط جدید پر شده است. زمانی اگر مومنی در خانه اش رادیو داشت آن رادیو را در قفسه می گذاشت در آن را قفل می کرد تا همسر و فرزندش آن رادیو را در ساعاتی که نباید باز نکند و من فکر می کنم که ما از آن دوران عبور کرده ایم.
وی تاکید کرد: امروز اولین شرط ورود به دانشگاه های خارج از کشور استفاده قوی و درست از اینترنت است. یعنی در غیر این صورت نمی توان دانشجو بود چه برسد به این که اندیشمند شد.
روحانی با طرح این پرسش که مگر می شود در دنیای امروز ما این ابزار را کنار بگذاریم، گفت: البته این ابزار نیاز به هوشیاری و بیداری و هدایت نسل جوان دارد و دراین راستا دولت در بحث فرهنگی وظایفی را بردوش خود احساس می کند اما بار اصلی فرهنگ بر دوش روحانیون و فرهیختگان و اصحاب فرهنگ است و حتما دولت در فهم مسایل دینی و فرهنگی به اندازه عالمان حوزه و دانشگاه آشنایی ندارد و حتما نسبت به موازین دینی و احکام اسلامی نیز باید از مراجع و بزرگان و اندیشمندان استفاده کند. ضمن این که مراکز علمی و تحقیقاتی به طور قطع در بسیاری از امور پیشتازند.
رییس جمهور با بیان اینکه امام در کنار نهضت و انقلاب فقه و بینش هم داشتند و به طور کلی برای ما ارمغان های بزرگی آوردند، گفت: یکی از این ارمغان ها، ارمغان زمان و مکان در اجتهاد پویای جواهری بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :