آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58438
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393 11:23
تعداد بازدید : 778

کاهش خریداران سیم کارت رایتل

رییس انجمن فروشندگان سیم کارت گفت: ارایه خدمات نسل سوم از سوی همراه اول و ایرانسل بدون تعویض سیم کارت مشترکان، می تواند موجب کاهش تقاضا برای رایتل شود.
خبرگزاری تسنیم - افشار فروتن لاریجانی درباره تاثیر خدمات نسل سوم بر بازار عرضه و تقاضای سیم کارت اظهار کرد: با ورود تکنولوژی های جدید در شبکه های ارتباطی، فضا برای فعالان سابق رقابتی تر می شود و قطعا با این رقابت شاهد ارتقای کیفیت خدمات خواهیم بود. وی عنوان کرد: به عقیده من آنچه که برای کاربران و مردم در زمینه خدمات نسل سوم مهم و جذاب به نظر می رسد، خدمات تصویری است که در حال حاضر به دلیل نبود پیوست فرهنگی جلوی عرضه آن را گرفته اند.
وی گفت: ارایه خدمات تصویری تنها دلیل راه جایگزینی رایتل در بازار ارتباطی بود اما اکنون که همراه اول و ایرانسل نیز بدون تغییر سیم کارت مشترکان خود وارد خدمات دهی این نسل شده اند، قطعا موجب تاثیر در بازار تقاضای رایتل می شوند.
فروتن گفت: زمانیکه نسل سوم در تمامی اپراتورها وجود دارد، مشترکان نیاز به خرید سیم کارت اپراتوری که تا قبل نسل سومی بوده ندارند و از این جهت تقاضای بازار آن اپراتور کاهش می یابد.
رئیس انجمن فروشندگان سیم کارت افزود: البته رایتل هم می تواند با ارایه سرویس ها و خدمات بیشتر و جذاب تر، بازار خود را حفظ کند. در واقع تمامی اپراتورها با توجه به اینکه اینترنت پرسرعت یکی از مقوله های نسل سوم است ناگزیر به ارایه خدماتی هستند که رقابت پذیر باشد.
وی درباره میزان تقاضای فعلی سیم کارت های همراه اول و ایرانسل نیز گفت: تغییری را در بازار این دو اپراتور شاهد نبودیم زیرا بحث نسل سوم جدید است و باید صبر کرد تا پوشش این اپراتورها در کشور سراسری شود ولی میزان تقاضا برای اپراتور سوم (رایتل) با توجه به فعالیت های رسانه ای همراه اول و ایرانسل قطعا تحت تأثیر قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :