آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5888
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1390 14:6
تعداد بازدید : 467

ارز نباید صرف واردات کالاهای بی کیفیت شود

یک عضو انجمن مدیران صنایع اعلام کرد: در شرایطی که موجودی ارزی کشور با تلاش و مشکلات فراوان به دست می آید، نباید اجازه داد از آن برای واردات کالاهای بی کیفیت استفاده شود.

مهر- محمد جواد اقدامیان همزمان با سی و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر ذخایر ارزی جزو اصلی‌ترین سرمایه‌های ملی کشور به شمار می‌رود و باید تلاش کرد تا از آن در راستای توسعه صنعت و ایجاد اشتغال استفاده شود.
وی با اشاره به رشد واردات کالاهای غیراستاندارد در سال‌های گذشته افزود: در حال حاضر بسیاری از این اقلام وارداتی حداقل استانداردها را اخذ نمی‌کنند ولی واردکنندگان کالاها از منابع ارزی بانک‌ها برای واردات استفاده می‌کنند.اقدامیان افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شرایطی را ایجاد کنند تا از این منابع برای واردات دانش فنی و تکنولوژی‌های پیشرفته تولید بهره گرفته شود و چنانچه برخی از اقلام مورد نیاز وارد شود، باید در انطباق با استانداردهای ملی و حتی استانداردهای روز دنیا باشد تا بتواند زمینه ایجاد رقابت سالم در بازار داخلی را فراهم کند.
وی تصمیم جدید گمرک در رابطه با واردات کالا را مثبت ارزیابی کرد و افزود: اینکه واردات  کالا با نشان معتبر بین‌المللی بدون مراجعه به استاندارد و توقف در گمرک انجام شود و به طور حتم با منافع صنعت‌گران و مصرف کنندگان داخلی همراه بوده است و درعین حال از اتلاف منابع گران‌بهای ارزی جلوگیری می‌کند.
اقدامیان با اشاره به اقدام مثبت بانک مرکزی در زمینه تک نرخی شدن ارز خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که بخش صنعت بیشترین آسیب را از التهاب موجود در بازار ارز خواهد دید وچنانچه سیاست‌های روشنی در این زمینه اتخاذ شود، این اقدام می‌تواند بسیاری از نگرانی‌های بخش تولید را برطرف سازد.
 وی با اشاره به دستاوردهای بخش صنعت با گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب افزود: در شرایط پس از پیروزی شکوهمند انقلاب با وجود بیشترین فشارهای خارجی بر اقتصاد ایران، صنایع توانسته‌اند رشد قابل توجهی را محقق کنند و به سطح قابل قبولی از تکنولوژی، دانش فنی و خودکفایی
دست پیدا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :