آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5889
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1390 14:10
تعداد بازدید : 675

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

فاز نخست پورتال جدید اتحادیه 30 بهمن رونمایی می شود

فاز نخست پورتال جدید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران 30 بهمن ماه سال جاری رونمایی خواهد شد که از بخش های مختلفی چون دستورالعمل ها، نرخنامه ها، بخشنامه ها، اخبار و اطلاعیه های اتحادیه و همچنین عضویت اینترنتی تشکیل شده است.

فناوران- سید مهدی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه با اعلام این خبر گفت: پورتال اتحادیه در سه فاز تکمیل خواهد شد که فاز نخست آن 30 بهمن ماه، فاز دوم آن 20 اسفندماه و فاز سوم آن اواخر فروردین ماه سال 91 رونمایی می‌شود.
وی افزود: در فاز اول پورتال، 90 درصد کارهای مربوط به عضویت افراد در اتحادیه از طریق سایت انجام خواهد شد و متقاضی تنها برای دریافت جواز کسب باید به اتحادیه بیاید.
در عین حال تمام اخبار، اطلاعات، بخشنامه‌ها و مواردی که مربوط به اتحادیه است، روی پورتال قرارخواهد گرفت.
میر مهدی با اشاره به فاز دوم پورتال گفت: در این فاز که نیمه دوم اسفند ماه رونمایی خواهد شد، نرخ تمام کالاهای مربوط به ماشین‌های اداری و فناوری اطلاعات بر روی سایت قرار می‌گیرد و گمرکات از آن پس، قیمت قطعات را از سایت اتحادیه استعلام خواهند کرد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر گمرکات تخصصی با تعداد هشت گمرک، از سایت‌های متفاوتی قیمت‌ها را می‌گیرند که این باعث گرفتاری برخی از شرکت‌های واردکننده شده است. از این رو پیشنهاد شد که سایت اتحادیه به عنوان تنها مرجع گمرک برای استعلام قیمت قطعات باشد.
میرمهدی افزود: با مرجع شدن سایت اتحادیه دیگر واردکنندگان متهم به کم‌اظهاری نخواهند شد وکارشناسان گمرکات سراغ سایت‌های متفرقه نمی‌روند.همچنین وقتی ارزش کالا مشخص شود کلمه‌ای به نام قاچاق نخواهیم داشت که این هم به نفع مصرف‌کننده و هم واردکننده کالاست.
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه در ادامه گفت: برای انجام این کار از واردکنندگان دعوت به همکاری کردیم که بسیار استقبال شد و بسیاری از آنها در جلسات گمرک شرکت کردند.
وی همچنین در مورد فاز سوم راه اندازی پورتال گفت: در این فاز جدای از یک پرونده عمومی برای هریک از اعضا اتحادیه یک پرونده خصوصی در نظر گرفته شده است که هر فرد می‌تواند با ورود به سایت و درج کدکاربری به پرونده خود دسترسی
 داشته باشد.
میرمهدی افزود: در پرونده عمومی نیز اطلاعات اعضا اعم از مالک فروشگاه یا مستاجر روی سایت قرار خواهد گرفت که از این طریق کلاهبرداری به حداقل می‌رسد.
وی اضافه کرد: اگر فروشگاهی کالای تقلبی و ریمارک داشته باشد، آن را برای عموم اطلاع رسانی خواهیم کرد تا مصرف‌کننده متضرر نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :