آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59365
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 10:38
تعداد بازدید : 1105

‌ آیت اله هاشمی رفسنجانی:

نمی توان جلوی فناوری ارتباطات را گرفت

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام وضعیت كنونی جامعه و افكار عمومی كنونی را آگاه خواند و گفت: امروز اینترنت و دیگر راه های ارتباطی در دسترس مردم است ، مردم از همه اخبار اطلاع دارند و هر چه جلو می رویم این دسترسی ارزان تر و آسان تر می شود.


فناوران - آیت اله هاشمی رفسنجانی گفت: الان نمی شود جلوی فناوری ارتباطات را گرفت، در كمتر خانه ای تحصیلكرده و دانشجو وجود ندارد و امروز همه خانواده ها آگاهند و اطلاع از همه اخبار دارند.
وی گفت: حتی كودكان مدرسه هم سیاسی شده اند؛ حرف ها را درك می كنند؛ این جامعه فریب نمی خورد؛ طبیعت و راه خدا اعتدال است، جامعه ما نیز این را فهمیده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری افراطی گری را در كشور جریانی ناموفق دانست و گفت: عقل و ادله و تاریخ می گوید كه فطرت اساسی اعتدال است.وی بیان كرد: جامعه نیز به این نقطه رسیده است و اگر افراطیون را مهار نكنیم می شود داعش، طالبان و  بوكوحرام و هر روز در جهان اسلام خلیفه ای سبز می شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر طبیعت انسان طبیعت افراطی باشد، خطر بزرگی است و فرد افراطی فقط برای درس عبرت گرفتن برای افراد جامعه مفید است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه در خصوص رییس دولت یازدهم گفت: من قبول ندارم كه دكتر روحانی ذره ای از اهداف خود دور شده است اما میدان عمل آسان نیست و اكنون از 8 سال شرایطی بیرون آمدیم كه در همه شرایط زندگی مان این شرایط نامناسب نفوذ كرده است.
وی درباره مشكلات فرهنگ و اجتماع در جامعه كنونی نیز گفت: زندگی مردم مشكل شده و تحریم ها و كمبودها زندگی مردم را سخت كرده است و البته مردم ما بسیار نجابت دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :