آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59367
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 10:42
تعداد بازدید : 1078

فعال سازی اپراتورهای تولید محتوا در "قم"

معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات گفت: در پی تصویب و ابلاغ ضوابط فنی اجرایی دولت الکترونیکی، روند اتصال مردم، کسب و کارها و دستگاه های دولتی به شبکه ملی اطلاعات رو به رشد است.


فناوران - علی اصغر انصاری، گفت: در حال حاضر تمام سعی و تلاش ما بر این اساس استوار است که ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات را به لحاظ نوع کاربرد، تعداد کاربران و سطوح دسترسی برای عموم افزایش دهیم.
وی ایجاد ظرفیت های مناسب به منظور ارایه خدمات کاربردی و محتوایی در داخل کشور را از جمله چشم اندازهای این طرح در طول سال جاری و آینده دانست و گفت:  سرعت پیشبرد اموری نظیر ظرفیت سازی زیرساخت، توسعه کمی دسترسی، بهره برداری از شبکه و ارایه خدمات محتوایی افزایش یافته است و پیش بینی می شود کاربران شبکه ملی اطلاعات در سال آینده به لحاظ ظرفیتی، میزان دسترسی و نیز فعالیت ارایه دهندگان خدمات محتوایی شاهد گام های موثری باشند.
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات با تاکید بر این که تمام سطوح این شبکه باید به صورت هم زمان پیش رود، گفت: در صورت ظرفیت سازی زیرساخت و شبکه های استانی و رشد کمی دسترسی، تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات امکانپذیر است.
انصاری با تاکید بر ضرورت فعال سازی اپراتورهای تولید کننده محتوا گفت: در نظر داریم در استان قم که ظرفیت ارایه خدمات محتوایی مناسب است، به تکمیل امکانات بپردازیم و تا پایان سال جاری استان مذکور را به عنوان استانی که تمام نیازهای آن برطرف شده و الگویی برای کل کشور است، معرفی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :