آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59368
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 10:44
تعداد بازدید : 876

سازمان IT كميته صيانت از كودكان در اينترنت ایجاد می کند

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: به منظور ارایه خدمات و سرويس هاي امن و قابل اطمينان به خانواده ها به طوري كه امكان استفاده با كمترين دغدغه از فضاي سايبر را فراهم كند، كميته صيانت از خانواده و كودكان در اينترنت تشكيل مي شود.

فناوران - نصراله جهانگرد در مراسم توديع و معارفه معاون امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات سازمان، گفت: موضوع صيانت بايد از مرحله معماري شبكه و طراحي سرويس مورد توجه قرار گيرد به طوري كه معماري شبكه مي بايست به گونه اي باشد كه قابليت صيانت را براي همه فراهم كند.
وي افزود: موضوع صيانت از كاربران با يك نگاه مثبت و قوي مي تواند به گونه اي اعمال شود كه براي مخاطبان ملموس بوده و به راحتي از سرويس هاي موجود در فضاي سايبر استفاده كنند.
وي با بيان اين مطلب كه كميته صيانت از خانواده و كودكان در اينترنت با حضور نخبگان و صاحبنظران در بخش هاي مختلف تشكيل خواهد شد گفت: موضوع حمايت و صيانت از خانواده ها و كودكان از جمله مباحث اصلي در سطح دنيا است كه در اجلاس جهاني جامعه اطلاعاتي نيز روي آن كار شده است.
معاون وزير ارتباطات گفت: واگذاري سرويس هاي نسل سوم تلفن همراه از سوي اپراتورها، زمينه بسيار مناسبي براي ارایه سرويس هاي متنوع فراهم كرده اما در عين حال مي بايست تمامي اقدام هاي لازم براي صيانت از خانواده و كودكان در اين محيط عملياتي شود.وي ادامه داد: ايجاد امنيت از دو جنبه بايد مورد توجه قرار گيرد، نخست امنيتي كه از سوي حاكميت مي بايست فراهم شود و ديگري، امنيتي است كه از سوي كاربران و از طريق توانمند سازي ايشان مي بايست مدنظر قرار گيرد.
جهانگرد با بيان اين مطلب كه گروه منسجم و خوبي در اين بخش در حال فعاليت است گفت: سازمان فناوري اطلاعات ايران به عنوان سازماني كه ماموريت توسعه اين حوزه و سرويس ها را بر عهده دارد بايد توجه ويژه به برقراري امنيت در اين بخش جهت فراهم سازي فضاي مناسب ارایه خدمات به كاربران داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :