آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59374
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 10:50
تعداد بازدید : 829

وزیر ارتباطات خواستار کاهش قیمت اینترنت شد

جلسه مشترک وزیر ارتباطات با شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنتی و اپراتورهای ثابت و سیار با تاکید بر کاهش قیمت اینترنت برگزار شد.

فناوران- جلسه مشترک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با مدیران شرکت های انتقال داده ها (PAP) و اپراتورهای ارتباطات ثابت و سیار روز شنبه با موضوع «توسعه خدمات محتوایی و حمایت از تولید محتوا در داخل کشور» برگزار شد.
در این جلسه که اکثر بازیگران تاثیرگذار در حمایت از تولید محتوا حضور داشتند، کاهش قیمت اینترنت براساس تولید محتوای داخلی مورد تاکید قرار گرفت. تعدادی از شرکت های ندا (PAP) از کاهش قیمت اینترنت بر مبنای محتوای میزبانی ها (هاست) داخل کشور خبر دادند و وزیر ارتباطات نیز با حمایت از این اقدام، خواستار کاهش قیمت ارایه خدمات اینترنتی روی محتواهای تولید شده در داخل کشور شد.
در حال حاضر 40 درصد تولید محتوای مورد استفاده کشور بر روی هاست های داخلی قرار دارد که براساس نتیجه حاصل از این جلسه، ترتیبی اتخاذ خواهد شد که ارایه خدمات اینترنتی برای استفاده از این بخش از محتوا با قیمت ارزان تری صورت گیرد.
در همین حال به نظر می رسد در کنار شاخص های کمی اشاره شده در پیش نویس طرح ساماندهی پروانه های PAP، PSTN، ISDP و ISP که اخیرا توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه شده است، برای تمدید پروانه های این گروه از شرکت ها، شاخص های کیفی مانند ایجاد بستر مناسب برای استفاده ارزان تر از تولید محتوای داخل کشور ملاک عمل قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :