آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59375
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 10:53
تعداد بازدید : 886

پس از یکسان‌سازی تعرفه تماس‌های بین شهری صورت گرفت

یکسانی هزینه مکالمه تهران-کرج با کیش - مشهد

با اجرای طرح همکدی تلفن ثابت بحث زوم بندی استانها حذف شده و از اول اردیبهشت هر دقیقه مکالمه بین استانی با تمام استان های کشور تعرفه یکسان پیدا کرده است و اگر مشترکی از تهران بخواهد با استان البرز که فاصله چندانی با تهران ندارد تماس بگیرد ملزم به پرداخت هزینه ای برابر تماس با شهرستانی مانند کیش خواهد بود.


ایسنا- مدتی از انتشار مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر یکسان سازی تعرفه تماس های بین شهری می گذرد و در این میان با وجود مسافت اندک استان البرز نسبت به تهران، هزینه مکالمه با تلفن ثابت استان البرز از اول اردیبهشت ماه همانند سایر استان های کشور محسوب شده و هزینه هر دقیقه تماس با ان به 330 ریال رسیده است.
از مدت ها پیش قرار بر ان بود که با اجرای طرح هم کدسازی تلفن ثابت کدهای بین شهری حذف شده و مشترکان برای مکالمه با سایر شهرها و روستاهایی که درون استان انها قرار دارد هزینه کمتری را پرداخت کنند.
بر همین اساس مصوبه ای از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تدوین و منتشر شد و بر اساس آن تعرفه مکالمه با تلفن ثابت از حالت پالسی به حالت دقیقه ای تبدیل شده و بر همین اساس برای هر دقیقه مکالمه درون استانی تعرفه 30 ریالی در نظر گرفته شد؛ علاوه بر این مکالمه با تمام استان های کشور صاحب تعرفه ای واحد شد.
به این ترتیب از تاریخ اجرایی شدن این مصوبه مشترکان تلفن ثابت برای هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی 30 ریال، هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت بین استانی 330 ریال و سقف تعرفه هر دقیقه مکالمه ثابت به تلفن همراه سایر اپراتورها 625 ریال پرداخت خواهند کرد.
اما نکته قابل توجه انکه پس از اجرایی شدن این تعرفه ها برای مشترکان تهرانی هزینه یک دقیقه مکالمه با استان البرز همپای استان های دوری مانند مشهد یا کیش محاسبه شده و مشترکان برای هر دقیقه از این مکالمات ملزم به پرداخت هزینه ای 33 تومانی خواهند شد.
البته در شهرستانهای دیگری مانند ورامین یا اسلامشهر که در اطراف تهران قرار دارند، این تعرفه همچنان 30 ریال خواهد بود چرا که این شهرستان های جزو استان تهران محسوب می شوند.
پیش از این هر پالس مکالمه ثابت به ثابت درون شهری 50 ریال هزینه داشت و هر پالس شامل سه دقیقه می شد. در ارتباط با هزینه تلفن های بین شهری نیز تعرفه ها در استان های مختلف بین 15 تا 86 تومان معلق بود.
در ارتباط با استان البرز نیز خردادماه سال 91 اینگونه اعلام شد که با توجه به هم کدی استان تهران و البرز و اخذ مجوز از مراجع قانونی و رضایت مندی شهروندان، تعرفه هر پالس تلفن ثابت در استان تهران و البرز از تاریخ اول خردادماه سال 1391 به قیمت 51.03 ریال محاسبه می شود. بر همین اساس و با توجه به ارتباطات گسترده ای که میان استانهای تهران و البرز صورت می گیرد لازم است مشترکان با توجه به این نکته در مدیریت هزینه های خود دقت بیشتری به کار گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :