آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59384
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 11:7
تعداد بازدید : 824

ایجاد 30 شرکت دانش‎بنیان در استان‎ها

رییس جهاد دانشگاهی از راه اندازی بیش از30 شرکت دانش بنیان در استان های کشور در آینده نزدیک خبر داد.


خبرگزاری مهر - اسماعیل طیبی در خصوص برنامه جهاد دانشگاهی برای توسعه شرکت های دانش بنیان افزود: در حال حاضر جهاد دانشگاهی با بودجه محدود خود در تلاش است که به تشکیل شرکت‎های دانش بنیان سرعت بخشیده تا از این طریق از شرکت های دانش بنیان با محوریت نخبگان حمایت کند.
وی بیان کرد: این کار هم به جذب نخبگان در کشور کمک می‎کند و هم محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان راحت تر و سریع تر به بازار عرضه شده و به فروش می رسند. البته این کار تنها در تهران انجام نمی شود بلکه نیازهای استانی و ملی مدنظر قرار دارند.
به گفته طیبی، درآینده نزدیک حدود 30 تا 40 شرکت دانش بنیان موفق در زمینه تامین نیازهای استان ها درحوزه های مختلف علمی راه اندازی خواهند شد تا از این طریق علم و فناوری در کشور توسعه یابد.
وی اظهارکرد: تعریف نخبگان و استفاده از آنها در کشور متفاوت است برخی بر اساس رتبه های دانشگاهی افراد قضاوت کرده و تنها افراد با رتبه‎های بالای علمی را نخبه می دانند ولی در تعریف درست‎تر کسانی نخبه محسوب می‎شوند که فیزیک علم را می دانند و از آن استفاده می کنند وعلاقمند ماندن درایران هستند.
رییس جهاد دانشگاهی کسب فناوری‎های مورد نیاز کشور را ضروری دانست و گفت: برای کسب فناوری های مورد نیاز باید راه های زیادی را تجربه کنیم مثلا خرید تکنولوژی از دیگر کشورها را تجمیع کرده و تنها از یک شرکت خارجی با شرط ارایه امتیاز انتقال تکنولوژی خریداری کنیم.
طیبی با تاکید بر این نکته که پیشرفت در حوزه تکنولوژیک تنها با ماموریت محور شدن کارها امکانپذیر است، گفت: پیشنهادی به شورای عالی راهبری نقشه جامع علمی و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شده است تا برای انجام بهتر وظایف جهاد دانشگاهی، ماموریت های مشخصی با توجه به توانمندی ها و امکانات موجود در مجموعه به این نهاد واگذار کنند و این نهاد را به عنوان یک مجموعه تحقیقاتی
ملی بپذیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :