آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59385
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 11:14
تعداد بازدید : 1098

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

نصر تهران به دنبال برگزاری نمایشگاه های تخصصی IT است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دیروز در نشست خبری نمایشگاه امنیت سایبری در ایران که با حضور رییس و نایب رییس کمیسیون افتا و مسوول کارگروه برگزاری نمایشگاه در محل سازمان برگزار شد، گفت: در هیات مدیره دور سوم بحث برگزاری نمایشگاه های تخصصی با هدف رونق و بهبود کسب و کار مطرح و به جدیت دنبال شد. از این رو به غیر از امنیت سایبری نمایشگاه های تخصصی دیگری نیز در آینده برگزار خواهد شد.

فناوران- آزاده داننده با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان نماینده بخش خصوصی بهبود فضای کسب و کار را از اهم رسالت های خود می داند، افزود: به منظور معرفی توانمندی های جامعه فناوری اطلاعات و ارتباط نزدیک شرکت ها با مخاطبان خاص،  سازمان در نظر دارد نمایشگاه های تخصصی این حوزه را در فواصل منظم برگزار کند.  وی اضافه کرد: اکثر شرکت کنندگان نمایشگاه  به دنبال بازدیدکنندگان تخصصی هستند. این در حالی است که بازدیدکنندگان نمایشگاه های بزرگ فناوری اطلاعات اغلب عام هستند و وقت زیادی از شرکت کنندگان می گیرند.                            
 ضرورت برگزاری نمایشگاه امنیت سایبری
داننده با تاکید براینکه با پیشرفت تکنولوژی و کاربرد روز افزون آن، امنیت اطلاعات به یکی از دغدغه های اصلی دنیای کنونی تبدیل شده است، گفت: ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات اهمیت زیادی یافته است.وی افزود: در این راستا کمیسیون افتای نصر تهران با توجه به این نیاز پر اهمیت بازار، اقدام به برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی امنیت سایبری کرده است.
وی همچنین گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای حضور شرکت های عضو سازمان و فعال در حوزه افتا فراهم کرده است و به بازدیدکنندگان این امکان را می‎دهد که برای اولین بار شرکت های خصوصی در حوزه امنیت اطلاعات را یکجا  و در زیر چتر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای ملاقات کنند.
 برگزاری سالیانه نمایشگاه امنیت سایبری
در همین حال بهناز آریا رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه این نمایشگاه از این پس به صورت سالیانه برگزار خواهد شد، گفت: علاوه بر فراهم کردن فضای بهبود کسب و کار و معرفی توانمندی ها، کمیسیون افزایش سطح دانش و آگاهی در زمینه امنیت اطلاات را نیز در دستور کار خود دارد.
وی افزود: برای رسیدن به این هدف کارگا ه های جانبی با طرح موضوعات روز امنیت اطلاعات و سمینارهای سری آشنایی کمییون افتا در کنار این نمایشگاه برگزار می شود.آریا در خصوص زمان برگزاری نمایشگاه امنیت سایبری گفت: این نمایشگاه قرار است از پنجم تا هشتم مهرماه در محل آفرینش های هنری واقع در خیابان حجاب برگزار شود.آریا با بیان اینکه برای این نمایشگاه سه محوردر نظر گرفته شده است، گفت: بحث اول معرفی محصولات داخلی و خارجی در حوزه امنیت است. بحث دوم خدمات و مبحث سوم آگاهی رسانی و آموزش است.وی تاکید کرد: بخش خصوصی تمایلش این است که بازوی اجرایی کشور باشد تا به اهداف امنیتی برسد.
وی افزود: هنگامی که نمایشگاه برگزار می شود می توان نیاز مخاطب را شناسایی  و برای آن راه حل ارایه داد.
 حضور 30 شرکت امنیتی در نمایشگاه
پویا قادسی مسوول کارگروه برگزاری نمایشگاه امنیت سایبری نیز در این نشست با بیان اینکه 30 شرکت برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‎اند، گفت: پیش از یک سال پیش کارگروهی برای برگزاری این نمایشگاه تشکیل و دلایل نیاز به نمایشگاه بررسی شد.
وی افزود: پس از بررسی‎های بسیار زمان و مکان نمایشگاه انتخاب شد و برای نخستین بار شاهد برگزاری نمایشگاهی تخصصی در حوزه امنیت هستیم.قادسی تاکید کرد: با توجه به حمایت‎هایی که از برگزاری نمایشگاه می شود قطعا نمایشگاه بسیار خوبی در حوزه امنیت سایبری خواهیم داشت و تاکنون شورای عالی فضای مجازی، پلیس فتا، سازمان پدافند غیر عامل و مجمع تشکل های دانش‎بنیان حمایت خود را از نمایشگاه اعلام کرده‎اند.در ادامه بهناز آریا در خصوص بومی‎سازی محصولات امنیتی نیز گفت: با حمایت دولت شرکت‎های خصوصی به سمت بومی‎سازی محصولات امنیتی پیش می‎روندکه این مهم نیاز به زمان دارد.محمود محسنی نیا نایب رییس کمیسیون افتای نصر تهران نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان پدافند غیر عامل نیز نمایشگاه امنیت برگزار می‎کند، آیا برگزاری این نمایشگاه موازی کاری محسوب می‎شود یا نه؟ گفت: سازمان پدافند غیرعامل صرفا برای سازمان‎های وابسته به خود نمایشگاه
برگزار می کند.
وی افزود: شرکت‎هایی که با سازمان پدافند غیرعامل کار می‎کنند محصولاتشان را به نمایش می گذارند و جنبه عمومی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :