آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59386
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 11:15
تعداد بازدید : 739

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران:

سیاست های پولی دولت مانع خروج از رکود است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با بیان اینکه اجرای بسته خروج از رکود باید همانند یک پروژه با سه رکن وحدت فرماندهی، سازمان کنترل و واحد نظارت از سوی دولت در نظر گرفته شود، گفت: محدودیت های دولت در سیاست های پولی سرعت گیر اجرای بسته خروج از رکود است.


مهر- یحیی آل اسحاق با تاکید بر اینکه سیاست های انقباضی دولت باعث تشدید رکود در اقتصاد می شود، افزود: دولت مدعی است که پایه پولی را حفظ کرده و سیاست انقباضی نداشته است که البته به نظر می رسد حفظ پایه پولی عامل موثری در ثبات اقتصادی به شمار می رود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران گفت: سیاست های پولی دولت با یک محدودیت همراه است؛ در حالی که اجرای سیاست های خروج از رکود مستلزم تزریق منابع مالی در بنگاه های تولیدی کشور است. این در شرایطی است که دولت معتقد است علی رغم کنترل تورم، نقدینگی 30 درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: در این میان بسته خروج از رکود دولت بسیار پیچیده است، اما قدرت اعمال آن نیز باید مدنظر قرار گیرد تا مشخص شود که این سیاست ها در عمل چقدر کارایی دارد.
به گفته آل اسحاق، دولت باید اجرای بسته خروج از رکود را همانند یک پروژه تعریف کرده و برای آن وحدت فرماندهی، سازمان نظارت و واحد کنترل داشته باشد و این در شرایطی است که باید جرات و امکان برخورد کافی نیز در کنار ارکان مذکور مورد توجه واقع شود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران ادامه داد: اجرای بسته خروج از رکود باید از سوی دولت هر چه سریعتر عملیاتی شود، اگرچه بخش هایی از دولت معتقدند که اقتصاد تا حدودی از رکود خارج شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :