آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59406
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 12:4
تعداد بازدید : 948

بعد از هک 28 هزار هنرمند هالیوودی

هکری که آبروی اپل را برد، دستگیر شد

بعد از افشای عکس ها و اطلاعات شخصی بازیگران هالیوودی توسط هکرها به واسطه نفوذشان در سرویس ابری اپل یعنی iCloud، اپل همچنان با مشکلات ناشی از این اتفاق دست و پنجه نرم می کند. اما نکته اینجاست که به نظر می رسد گروه هکری، از روش خاصی برای هک این سرویس استفاده کرده اند. آنها نرم افزاری را برای هک کردن هر حساب کاربری در فضای مجازی منتشر کردند تا کاربران معمولی هم بتوانند هر کسی را که خواستند مورد حمله قرار دهند.


BBC- این نرم افزار که در اولین روزهای رخ دادن هک گروهی بازیگران در محیط اینترنت منتشر شد، به قیمت 200 دلار در محیط مجازی به فروش می رسید و گویا تعدادی از کاربران عادی نیز که اغلب از طریق توییتر با این نرم افزار آشنا شدند، آن را امتحان کردند و به همین دلیل تعدادی از کاربران عادی iCloud نیز با این مشکل مواجه هستند. این نرم افزار که از طریق اکانت توییتر این گروه هکر معرفی شد، در روزهای اول به درستی کار می کرد. البته استقبال زیادی از این نرم افزار نشد، زیرا مردم اغلب از دادن هزینه 200 دلاری به گروهی که خود را هکر می نامند، واقعا هراس دارند. اما در هر صورت متاسفانه این نرم افزار توانست حداقل چند روز اول این روال را ادامه دهد. این نرم افزار تنها 10 مگابایت حجم دارد و در محیط ویندوز به راحتی اجرا می شود. امنیت کاربر اجرا کننده این نرم افزار هنوز مورد بررسی و ارزیابی قرار نگرفته است. پس ممکن است اجرای این نرم افزار به خود کاربرانی که قصد هک کردن داشتند نیز صدماتی رسانده باشد.
خوشبختانه با اقداماتی که اپل برای حذف این نرم افزار از طریق قانونی انجام داد، طراحان این اپلیکیشن از طریق مقامات آمریکا دستگیر شدند. البته این از معدود دفعاتی است که هکرهای چنین اقدامی در محیط آمریکا کنترل و تسلیم قانون می شوند. بعضی تحلیلگران معتقدند که این عملیات از داخل هالیوود به صورت مستقیم کنترل می شده و برای معطوف کردن اذهان عمومی صورت گرفته است. برخی نیز معتقدند که هکرهای دستگیر شده با گروهی که به هک تصاویر غیراخلاقی بازیگران هالیوود پرداختند متفاوتند و در اصل آنها به هیچ وجه ارتباطی با این گروه ندارند. این در حالی است که اغلب اقداماتی که علیه آمریکا در زمینه هک در محی سایبر صورت می گیرد از سوی کشورهای عربی و چین است، اما این اقدام بسیار متفاوت جلوه می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :