آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59445
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1393 10:50
تعداد بازدید : 934

مرکز ملی فضای مجازی مصوب کرد

آیین نامه ساماندهی پیامک های انبوه تبلیغاتی

کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی آیین نامه ساماندهی پیامک های انبوه تبلیغاتی و پیامک های خدمات ارزش افزوده را تصویب کرد.
خبرگزاری مهر- در این آیین نامه چگونگی نظارت بر ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی و پیامک های خدمات ارزش افزوده و ضوابط فعالیت اپراتورها و زیر مجموعه های آن اعم از فراهم کننده و تجمیع کننده محتوا تعیین شده است.
همچنین کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی شرایط ارایه دهندگان خدمات پیامک ارزش افزوده و پیامک های انبوه تبلیغاتی را در این آیین نامه تشریح کرده که برای نهادها و سازمان های مرتبط ابلاغ خواهد شد.
این آیین نامه براساس مشکلات مطرح شده در ارسال و دریافت این پیامک ها اعم از محتوای آنها، نامشخص بودن مرجع ارسال و نقش اپراتورها در ارسال و دریافت پیامک ها، به تصویب
رسیده است.همچنین بر اساس آن، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شده است که کارگروهی برای نظارت بر ارسال و تبادل پیامک های انبوه تبلیغاتی و پیامک های ارزش افزوده با حضور نمایندگانی از مرکز ملی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، سازمان تبلیغات اسلامی، دادستان کل کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :