آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59544
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 10:8
تعداد بازدید : 983

11 میلیون ایرانی عضو فیس بوک هستند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق آماری که پایگاهworld internet stats منتشر کرده، جمعیت کاربران فیسبوک در خاورمیانه در حدود 23 میلیون نفر اعلام شده است که کاربران ایرانی 46 درصد آن را تشکیل می دهند. بنابراین آمار کاربران ایرانی رقمی در حدود 11 میلیون نفر می شوند.

خبرگزاری مهر - محمود گلزاری با بیان اینکه کاربران به راحتی قوانین فیلترینگ را دور می زنند و به خواسته های خود می رسند، گفت: باید به پدیده دنیای مجازی بجای تهدید به عنوان یک فرصت نگاه کرد، باید به جوانان و خانواده ها نحوه استفاده از فضای مجازی را آموزش دهیم. ما می توانیم از این فضا در همه ابعاد زندگی استفاده کنیم.
گلزاری با بیان اینکه برخی تکنولوژی را ابزار نظام سلطه و راهی برای جاسوسی می دانند و برخی دیگر آن را ابزاری برای برقراری ارتباط موثرتر و بهتر افزود: فضاهای مجازی ابزارند، و هر ابزاری می تواند تهدید یا فرصت باشد. : کاش طرفداران فیلتر کردن توضیح می دادند که در محدود کردن دسترسی مردم به کدام خبر موفق بوده اند؟ کدام خبر مهمی در چند سال اخیر وجود داشته که فیلترینگ باعث عدم دسترسی مردم به آن شده است؟ این اقدامات حتی مانع دسترسی به سایت های غیراخلاقی هم نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :