آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59561
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 11:43
تعداد بازدید : 608

رگولاتوری پروانه مخابرات را محدود کرد

به گفته معاون رگولاتوری، اصلاح تعهدات توسعه در بخش دیتا و ADSL، نرخ بیت به ازای هر کاربر و تعیین سهم مخابرات در بازار، بخشی از اصلاحیه پروانه شرکت مخابرات در جریان دریافت مجوز 3G است.


خبرگزاری فارس- صادق عباسی شاهکوه با بیان اصلاحات پروانه مخابرات در جریان اعطای مجوز 3G گفت: در جریان بررسی شروط دریافت مجوز 3G از سوی اپراتورها، فرصتی فراهم شد تا شرایط و محدودیت هایی در پروانه مخابرات به عنوان اپراتور غالب در بازار، گنجانده شود که به این ترتیب یک ماده با 12 بند به پروانه این اپراتور اضافه ش

وی ادامه داد: بخش اعظم مذاکرات در این بخش بود و اتفاقا یکی از دلایلی که مذاکرات با همراه اول برای دریافت مجوز نسل 3 نسبت به ایرانسل طولانی شد، همین ماده بود.

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از جمله این شروط، اصلاح تعهدات توسعه و اجرا در بخش دیتا و ADSL بود. گسترش دیتای این اپراتور در 8 شهر توسعه یافته، مشروط به ورود به شهرهای کوچک شده و نمی تواند تنها در شهرهای بزرگ سرویس ارایه کند. وی ادامه داد: همچنین موضوع Bit rate (نرخ بیت به ازای هر یوزر) در پروانه این اپراتور شفاف شده است.

عباسی تصریح کرد: علاوه بر این، در پروانه این اپراتور بخشی با موضوع سهم مخابرات در بازار پیش بینی شده که فعلا جای عدد این سهم خالی است و هر زمان روی این عدد به جمع بندی رسیدیم، اپراتور موظف به رعایت آن است.

وی یادآور شد: اصلاحیه پروانه مخابرات پس از نهایی شدن و اعطا، در دسترس عموم قرار داده می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :