آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59562
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 11:47
تعداد بازدید : 777

تکلیف ترابردپذیری و تلویزیون اینترنتی روشن شد

قایم مقام رگولاتوری گفت: امیدواریم تا سال آینده زمینه اجرایی شدن ترابردپذیری شماره ها فراهم شود.


فناوران- لطف اله سبوحی گفت: کلیات ترابردپذیری شماره ها (Mobile Number Portability) در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده است و دستورالعمل های اجرایی آن باید در همکاری نزدیک با اپراتورها نوشته شود که امیدواریم با انجام این کار، تا سال آینده زمینه اجرایی شدن ترابردپذیری شماره ها را فراهم کنیم

قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: با اجرای ترابردپذیری شماره ها، فضای رقابتی در بین اپراتورها ایجاد شده و مردم این حق را دارند تا با حفظ شماره خود، از اپراتوری که خدمات با کیفیت بهتر و تعرفه مناسب تر ارایه می کند، سرویس بگیرند.

وی با بیان اینکه در حوزه پهن باند ثابت، تنوع بیش از حدی در اعطای پروانه ارایه خدمات وجود داشته عنوان کرد: این موضوع در قیمت نهایی ارایه سرویس نیز موثر بوده است و اگر این پروانه ها در قالب های بزرگتر تجمیع شود می توانیم شاهد افزایش کیفیت و یا کاهش قیمت در خدمات باشیم.


سبوحی گفت: این گمانه زنی بوجود آمده که با تجمیع پروانه ها انحصار بوجود می آید اما ما به دنبال این هستیم که در تعامل با اپراتورها و با مشارکت خود آنها نسبت به بازنگری پروانه های PAP ، SAP، ISP و ISDP اقدام کنیم و حذف هیچ یک از فعالان بخش در برنامه نیست.

قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه کلیات پروانه IPTV نیز در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده، افزود: پس از دریافت نظرات در جلسات مشترک با وزارت ارشاد و صدا و سیما، مقدمات صدور پروانه IPTV فراهم شده است. وی درباره نحوه صدور پروانه IPTV گفت : روش رگولاتوری در اعطای پروانه IPTV به صورت عمومی بوده و مزایده ای برگزار نخواهد شد و شرکت هایی که شرایط لازم را احراز کنند می توانند پروانه دریافت کنند و با همکاری و مشارکت دارندگان پروانه شبکه های دسترسی نسبت به ارایه خدمات به کاربران نهایی اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :