آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59565
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 11:54
تعداد بازدید : 832

صدای مدیران مخابراتی بلند شد

طلب ۱۰۰ میلیارد تومانی مخابرات از تهرانی ها

اظهارات مسوولان مخابرات استان تهران گویای آن است که در هر دوره حدود 30 تا 40 میلیارد تومان از پرداختی های مردم برای قبوض تلفن با تاخیر انجام می شود.

ایسنا- زمانی اگر مشترکان تلفن ثابت قبض های خود را حتی پس از قطع شدن تلفن پرداخت نمی کردند تلفن آنها نیز قطع می شد اما اکنون مدتی است این قانون برداشته شده و همین موضوع مخابرات را در دریافت هزینه های مربوط به قبوض با مشکلات متعدد مواجه کرده است، تا جایی که به گفته مسوولان مخابرات استان تهران در حال حاضر تنها در پایتخت در هر دوره حدود 30 تا 40 میلیارد تومان ناوصولی وجود دارد.به گفته معاون مدیرعامل مخابرات تهران در حال حاضر حدود 25 درصد قبض های مشترکان تلفن ثابت در تهران با تاخیر پرداخت می شود و در این میان عده ای مشترک بدرفتار هم هستند که به دلیل بدهی های مخابراتی خط های آنها یک طرفه و قطع می شود.

عرب با تاکید بر این که در حال حاضرمشترکان تهرانی حدود 40 میلیارد تومان بدهی معوقه به مخابرات دارند گفت: این رقم مربوط به افرادی می شود که حتی پس از قطع شدن خطشان مبلغ بدهی خود را پرداخت نکرده اند اما علاوه بر این رقم حدود 30 تا 40 میلیارد تومان هم مربوط به ناوصولی های هر دوره می شود که با تاخیر پرداخت می شود.

مدیرعامل مخابرات استان تهران هم در ارتباط با بدهی های مخابراتی مردم معتقد است: متاسفانه مقدار ناوصولی های ما بالا است و حتی اگر 10 درصد مشترکین ناوصولی داشته باشند رقم بالایی ایجاد خواهد شد.

صیدی با بیان اینکه باید روی این مساله اطلاع رسانی بیشتری صورت بگیرد، گفت: اکنون یک مشترک با پرداخت 50 هزار تومان خطی را خریداری می کند و به عنوان مثال صد هزار تومان از آن استفاده می کند و بعد به سراغ خرید خط دیگری می رود که پیگیری حقوقی این مسائل هم سختی های خاص خود را دارد؛ حال اگر چند درصد مشترکان به این شیوه برخورد کنند قطعا مشکلات متعددی برای مخابرات ایجاد خواهد شد.

اما در ارتباط با بدهی های کلی مردم به مخابرات نیز سال گذشته سخنگوی مخابرات اعلام کرده بود: کاربران تلفن ثابت و همراه اول حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی به مخابرات دارند.

داود زارعیان در عین حال گفته بود: در بهترین حالت و در خوش حساب ترین استانها ما حداقل ۱۰ درصد لاوصولی داریم که گاه این رقم در برخی استان ها به ۳۰ تا ۳۵ درصد نیز می رسد.

وی همچنین یادآور شده بود که در ارتباط با قبض های مشترکین یک قاعده کلی وجود دارد و آن این که هر مشترک چه برای خط تلفن ثابت و چه برای سیم کارت همراه اول خود مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت کرده است که می تواند معادل این ودیعه با خط خود مکالمه داشته باشد.

زارعیان مبلغ ودیعه برای خط های موبایل قدیمی را حدود ۱۳۰ تا ۱۹۸ هزار تومان دانسته و گفته بود: این رقم برای تلفن های ثابت شهری حدود ۹۰ هزار تومان و برای تلفن های ثابت روستایی حدود ۵۰ هزار تومان است که مشترکان براساس قاعده ی کلی می توانند تا سقف این ودیعه با خط تلفن خود مکالمه داشته باشند. اما پس از به پایان رسیدن این ودیعه، لازم است که مشترک حتما حتی اگر در میان دوره هم قرار دارد و قبضی برایش صادر نشده صورتحساب خود را به شکل میان دوره ای پرداخت کند، زیرا در شرایطی که میزان مکالمه ی کاربران تلفن از ودیعه ی آنها بیشتر شود، حتی اگر قبضی هم صادر نشده باشد و کاربر در میان دوره قرار داشته باشد به شیوه های مختلف به او اعلام می شود که لازم است قبض خود را به شکل میان دوره ای پرداخت کند و درغیر این صورت تلفن او یک طرفه خواهد شد.

سال گذشته میانگین قبوض تلفن ثابت در سطح کشور حدود 6000 تا 7000 تومان و میانگین قبض های ارسالی تلفن همراه به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان عنوان شده و تاکید شده بود این میانگین در استان های مختلف متغیر است. در سال جاری نیز میانگین قبض های مشترکان تلفن ثابت در استان تهران حدود 9600 تومان است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :