آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59610
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 11:39
تعداد بازدید : 473

دستورالعمل واگذاری شماره های رند تصویب شد

دستورالعمل واگذاری شماره های تلفن همراه و ثابت رند (مرتب) و مناسب از سوی كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد.

 

فناوران- سخنگوی این كمیسیون گفت: این دستورالعمل به منظور یكسان سازی شرایط و روند واگذاری شماره های رند (مرتب) تلفن همراه برای تمامی اپراتورها و دارندگان پروانه تلفن همراه، شفاف سازی در قیمت گذاری این شماره ها و ضابطه مند شدن و برخورد یكسان با متقاضیان و آگاه ساختن آنان از شماره های رند موجود در هر اپراتور تصویب شده است.

علی اصغر عمیدیان درباره ویژگی های شماره های رند و مناسب افزود: شماره رند (مرتب) تلفن همراه و ثابت شامل شماره هایی است كه به دلیل روان بودن یا داشتن موسیقی لفظی و یا روابط عددی، به راحتی در ذهن افراد ثبت می شود و شماره مناسب شامل شماره هایی است كه براساس نوع شماره، دارای متقاضی خاص بوده و قیمت آنها متفاوت از قیمت معمول در بازار است.

وی با بیان اینكه رند یا مناسب بودن شماره ها از سوی دارنده پروانه مشخص می شود گفت: براساس مصوبه كمیسیون، دارنده پروانه می ‍ تواند براساس دستورالعمل اجرایی كه توسط وی تهیه می شود شماره های تلفن همراه و ثابت رند (مرتب) و مناسب را بالاتر از قیمت های تعیین شده در پروانه و مصوبات كمیسیون واگذار كند.

عمیدیان ضمن تاكید بر اینكه در دستورالعمل تهیه شده شرایط اطلاع رسانی عمومی، شرایط رقابتی عادلانه و روش واگذاری باید به صورت شفاف تعیین شده باشد گفت: این دستورالعمل قبل از اجرا از سوی دارنده پروانه، باید به تائید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برسد.

دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات افزود: دارنده پروانه موظف است درخصوص شماره های رندی (مرتب) كه براساس این مصوبه كمیسیون، واگذار می كند از طریق سایت خود یا سایر روش های اطلاع رسانی مناسب، اطلاع رسانی لازم را برای عموم انجام دهد. عمیدیان در مورد تغییرات احتمالی شماره های رند در آینده گفت: دارنده پروانه در زمان واگذاری شماره رند (مرتب) و یا مناسب موظف است از تغییرات شماره ها كه ممكن است در آینده بنا بر ضرورت های مقرراتی و یا فنی اتفاق بیفتد، مشترك را مطلع كند و در صورتی كه بعد از واگذاری، بنا بر ضرورت های مقرراتی و یا فنی شماره وی تغییر كند، حتی المقدور شماره ای متناسب به وی واگذار كند.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :