آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59623
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 11:49
تعداد بازدید : 541

مدیرعامل انتقال‌های داده‌های عصر تلکام:

تعرفه ترافیک داخل از بین الملل ارزان تر می شود

مدیرعامل انتقال های داده های عصر تلکام گفت: حدود 30 درصد اینترنت ایران را ترافیک داخلی تشکیل می دهد که در نتیجه قیمت اینترنت باید کاهش می یافت؛ اما با عدم تفکیک قیمت ترافیک داخلی و خارجی در تعرفه اینترنت، هنوز مردم طعم این ارزانی را نچشیده اند.

خبرگزاری فارس- اردشیر منتصری گفت: اخیرا وزارت ارتباطات جلسه ای با شرکت های اینترنتی داشت که در آن راه های کاهش قیمت اینترنت برای مصرف کننده بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه عنوان شد که هم اکنون حدود 30 درصد اینترنت ایران متشکل از پهنای باند داخلی است که در نتیجه باید از قیمت اینترنتی که تماما از پهنای باند خارجی بود، ارزان تر تمام شود، اما هنوز اینترنت ارزان نشده است. زیرا تفاوت تعرفه ترافیک داخلی و ترافیک خارجی در قیمت اینترنت کابر نهایی لحاظ نمی شود.

این ارایه کننده خدمات ADSL ادامه داد: به عنوان یک راه حل، تشویق شرکت های اینترنتی به استفاده بیشتر از داده داخلی پیشنهاد شد تا به کاهش قیمت نهایی اینترنت منجر شود.

منتصری گفت: همچنین قرار است تعرفه ترافیک داخل کمتر از تعرفه ترافیک بین الملل تعیین شود و با تفکیک تعرفه این دو سرویس در قیمت اینترنت، ارزانی برای مردم محسوس تر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :