آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60282
تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 12:26
تعداد بازدید : 582

جلسه ای برای بستن پرونده فیلترینگ

اگر تا پیش از این تصور می شد روی سخن مسوولان ارشد قوه قضاییه کشورمان با وزیر ارتباطات و زیرمجموعه این وزارتخانه است، اما به نظر می رسد حالا مسوولان راس دولت نیز وارد مقوله فیلترینگ و شیوه افزایش سرعت اینترنت شده اند.

علی شمیرانی

نامه اول هفته گذشته معاون اول قوه قضاییه که به دستور رییس این قوه تنظیم و خطاب به وزیر ارتباطات صادر شده بود، این تصور را ایجاد کرد که وزارت ارتباطات در وضع پیچیده ای قرار گرفته است، اما در پایان هفته سخنگوی دولت نیز وارد ماجرای فیلترینگ شد و خبر از برگزاری جلسه ای میان دولت و قوه قضاییه داد تا مساله ای که در ماه های گذشته بارها خبرساز شده بود به پایان و سرانجامی برسد.
نوبخت گفته است: طی روزهای آینده مذاکرات فی مابین دو قوه مجریه و قضاییه برگزار خواهد شد تا به روش واحدی برای بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی و افزایش سرعت اینترنت برسیم که پس از انجام مذاکرات و به نتیجه رسیدن آنها در این خصوص اطلاع رسانی خواهیم کرد. این جلسه اگرچه می توانست زودتر از اینها برگزار شده و از نوعی رودررویی و مواجهه مسوولان دو قوه جلوگیری کند، اما به هر حال جلسه ای مفید و راهگشا خواهد بود که می توان گفت یکبار برای همیشه پرونده فیلترینگ و شبکه های اجتماعی را در کشور خواهد بست. بی شک از امروز بسیاری از رسانه ها از دو سمت قوه قضاییه و قوه مجریه کشور پیگیر جلسه ای خواهند بود که دستور جلسه مهمی دارد. قدر مسلم ضمن استقبال از برگزاری جلسه مشترکت دولت و مسوولان قضایی کشور، انتظار عمومی آن است که خروجی این جلسه به تعیین مهلت، ضرب الاجل و مسایلی از این جنس ختم نشود.
اگرچه مساله استفاده کردن یا نکردن از نرم افزارهای ارتباطی و شبکه های اجتماعی موضوعی دو سویه میان دولت یا قوه قضاییه نبوده و بی شک کاربران و حاضران در این شبکه ها نیز مسوولیت هایی دارند که باید با توجه به حساسیت ها و خطوط قرمز جاری در هر نظامی، نسبت به استفاده صحیح از آن اقدام لازم را
 به عمل آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :