fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 60358
  تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:44
  تعداد بازدید : 714

  همکاری مشترک ایران و زیمبابوه برای توسعه صنایع کوچک

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر بنگاه های کوچک، متوسط و توسعه تعاونی های زیمبابوه از آغاز همکاری مشترک دو کشور در زمینه توسعه صنایع کوچک و ایجاد شهرک های صنعتی در زیمبابوه خبرداد.
  مهر- سید محمد علی سید ابریشمی با بیان اینکه 92 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل داده‎اند، گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران با به بهره‎برداری رساندن بیش از 700 شهرک و ناحیه صنعتی در زمینه توسعه صنایع کوچک و ایجاد پیوند بین واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ تجربیات خوبی کسب کرده است.
  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران با تاکید بر انتقال تجربیات سازمان در زمینه توسعه صنایع کوچک و ایجاد شهرک‎های صنعتی اظهار امیدواری کرد بسترهای لازم برای توسعه این همکاری ها فراهم شود.
  وی با بیان اینکه 930 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور به تصویب رسیده است، گفت: از این تعداد، اراضی 730 شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری به سرمایه گذاران است. هم اکنون بسترهای لازم برای  حضور سرمایه‎گذاران در این شهرک‎ها و نواحی صنعتی  فراهم شده است و واحدهای صنعتی متعددی در این مناطق مشغول فعالیت هستند.
  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران در ادامه  توسعه خوشه های کسب وکار را از برنامه های دیگر این مجموعه عنوان کرد و گفت: سازمان با پیاده‎سازی برنامه‎های خوشه‎هاي كسب و كار تجربیات موفقی در زمینه ایجاد تعامل بین واحدهای صنعتی کوچک و توانمندسازی آنها تا مرحله بازاریابی و حضور در بازارهای صادراتی کسب کرده است.
  سید ابریشمی اضافه کرد: کشور ما نیز مانند زیمباوه با محدودیت‎های بین‎المللی روبه رو است اما با توجه به امکانات وسیعی که در کشورمان وجود دارد خوشبختانه به موفقیت‎های خوبی در زمینه‎های مختلف دست یافته‎ایم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :